cJ0ARK*W^ Hallo dan! Het begint al goed, was ik bijna klaar met deze Orakel, is alles gewist. Ik kon dus weer opnieuw beginnen. Ik ben nu helemaal geflipt. Alles is los. Hoe is dit toch mogelijk vragen vele mensen zich af. Wij supporters weten het! Wij geven al jaren aan dat dit eens gaat gebeuren. Wij geven al heel lang aan hoe onze club langzaam naar de kloten gaat. Hoe de poten één voor één doorgezaagd worden. 'Wie niet horen wil, moet voelen!', leerde mijn vader mij en hij had dat weer geleerd van mijn opa. Hebben de hoge heren dan geen opleiding gehad, hebben zij geen ouders die vertelden dat er regels zijn in het leven? En dat deze regels al heel lang bestaan, dus dat er geen nieuwe regels verzonnen moeten worden die nergens op slaan. Is iedereen die op school heeft gezeten, vergeten dat mensen communiceren door middel van praten? De supporters geven al een tijdje aan dat alles kut is. En als de hoge heren hun hersens niet als een ontvanger gebruiken, begrijp ik helemaal dat ze niet weten waar je oren en mond voor zijn. Neem daarbij dat je je handen en je voeten ook niet voor niets hebt. Ga zo door, algemeen bekend is dat iemand die alleen zijn ellebogen gebruikt het verst komt. Niet nu gaan piepen, omdat de supporters het op een andere manier aan het duidelijk maken zijn dat Ajax ons leven is. Velen weten niet eens waar ze over zouden moeten praten als Ajax niet bestond. Vroeger waren we trots dat we ons F-Side noemden, we hadden ook regels en codes. Eén daarvan is: Tot hier en verder niet. Elke wedstrijd werd er gezegd: 'Lachen man, kicken toch'. Het was een spel. De politie deed hier aan mee door alleen echte misdadige acties (fragmentatie- bommen, terroristische aanslagen) in de kiem te smoren. Tot hier en verder niet! Dat is onmogelijk gemaakt door de beleidsbepa lers, dus wordt er nu anders gereageerd op niet al te slimme supporters die de boel provoceren. Zelfs de verkeersagent op het kruispunt die zegt: 'kom maar', krijgt klappen. Van piswijf (toiletjuf frouw) tot steward. Van vuilnisbak tot stadion (vroeger ons huis) alles gaat eraan als we al onze energie en moeite verspillen aan talloze gesprekken, zeg maar nutteloze gesprekken. Ik kijk ook heel anders tegen de rellen aan die zo nu en dan plaatsvinden. Zolang ik nog naar de Sens moet om met mijn cluppasje een kaartje te halen, me daar onveilig voel, omdat de sigaren man nu nog niet weet hoe het werkt en er daardoor een rij van klanten ontstaat die alleen een krantje of een sigaretje willen en mij de winkel uitkijken, vraag ik mij af waar zo'n pas eigenlijk voor nodig is. Helemaal als de sponsors maar kunnen doen en laten met de kaarten wat ze willen. Eigenlijk wilde ik een grappige Orakel maken, maar nu blijkt dat wij weer eens gelijk krijgen, doe ik het nog een keer. Misschien gebruiken de geleerden hun ogen wel een keer: - Afspraken nakomen, zowel Ajax als KNVB - WC-dames - Gelijke behandeling Bobo's - Oude Ajax-embleem - Tering-Arena, Arenakaart, Clubpas weg - Vrij reizen - Goedkope en genoeg kaarten uitwedstrijden - Supportershome - Spelers betrekken bij publiek - Commercie oprotten - Normaal voer met normale prijzen - Goede adviezen: spelers op Arenakaart of betalen met je seizoenkaart in de Arena - Chiplezer cadeau - WWS weg - Gasten in het uitvak - Commissies die benoemd zijn ook beslissingen laten nemen - Amsterdammers in Ajax (ons talent: kinderen van Amsterdammers wonen nu inAlmere, Lelystad, Purmerend, enz.). - Jeugdopleiding in ere herstellen, weg met dat slappe gedoe (therapeuten die uit een gesticht komen): Bobby Haarms-techniek, dat willen we zien, Adidas niet uitkleden door de jeugd hetzelfde kledingspakket te geven als het eerste, busje komt zo, sporttasje wordt gebracht, trainer- tje hier en daar, patatje eten géén Kellog's, Amsterdamse bluf en aanval - Weg beenhakker met zijn Appie Happie-verhaal, voorlopig heeft Appie ons alweer 4 wedstrijden benadeeld - Sjakie op een leren bank bij de F-Side - Marco van Basten, Frank Rijkaard, Danny Blind, Sonny Silooy: onze technische staf - En Richard Witschge met alle andere die verbannen zijn. Zij ademen Ajax in en uit. Enz, enz, enz. 43

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 43