0 N c O O WIJ mentaliteit en zijn recht door zee manier van doen vielen echter niet bij iedereen in goede aarde. De functies die hij in diverse "ontwikke lingslanden" bekleedde, waren dan ook vaak geen lang leven beschoren. Ineens dook hij weer op. Samen met zijn oude strijdmakker Lex Schoenmaker zwaait hij sedert het begin van dit seizoen de scepter bij ADO Den Haag. Dat de resultaten stukken beter zijn dan de afgelopen jaren zal dan ook niemand verbazen. Aangenaam verbaasd was ik echter toen hij tijdens de voorbeschouwing van Jong Nederland tegen Jong Engeland mocht opdraven. Zijn deskundig commentaar zou de uitzending zeker meer "body" geven. Helaas was ook ene Johan Derksen uitgenodigd. Dit open riool ziet telken male kans als een volleerde wethouder Hekking bij elk TV-programma haantje de voorste te spelen. Dat hij niet van plan was deze rol op te geven, bleek al snel. Derksen komt in mijn geheugen slechts naar boven borrelen als een op een voetbalveld verdwaald geraakte alcoholist, die nooit te beroerd was om onder het motto "ouwe jongens onder mekaar" menig tegenstander boven de knie af te zagen. Dat zijn communicatieve vaardigheden gelijke tred houden met het niveau van zijn actieve voetbalperiode bleek maar al te snel. Als een echte plaatsvervanger van de burgermeester uit Juinen drong hij zijn mening op. Zelden werd Israel de kans gegund een zin af te maken, terwijl hij zijn reeds vooringenomen meningen - lees: die van Johan Cruijff - telken male als waarheid poneerde. Niet vaak heb ik een voormalig vedette zo geschoffeerd zien worden als die bewuste dinsdagavond. Terwijl Rinus bijna schuil ging tussen de sigarenrook, sloot ik de ogen en dacht aan die kopbal in San Siro. Wat zit de wereld soms toch raar in elkaar!!! 41 Als een hardnekkige knieblessure hem geen parten had gespeeld, hadden mijn ouders, onze buren en ondergetekende een veel leukere zomervakantie gehad. Nu gingen wij op de dag na het drama een illusie armer elk onze eigen weg. Niet dat Arie Haan en Wim Rijsbergen slecht gespeeld hadden. Integendeel, zij waren zelfs boven zichzelf uitgestegen. Dat goed niet goed genoeg bleek te zijn, bewees die zwarte pï dag in juni '74. Hoe anders had het af kunnen lopen als IJzeren Rinus Israel niet aan het begin van een reeks 1 slepende knieblessures had gestaan. Speculeren heeft uiteraard geen zin, maar ik ben er van overtuigd dat mijn vakantie er heel anders had uitgezien. Rinus bleef last houden van zijn gestel, maar dat belette hem niet nog een imponerende reeks van wedstrijden bij bescheiden clubs als FC Den Bosch neer te zetten. Vaag herinner ik mij l de twee kniebanda ges die hij in die jaren droeg. Bij veel spelers zou dit een indicatie van lllll kwetsbaarheid zijn i geweest, bij de oud DWV'er was dit een teken van "oppassen geblazen". Na zijn actieve carrière was hij met succes trainer de marge van het betaalde voetbal. Zijn "over mijn lijk"

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 41