REDACTIE q "q q ro leo b. ga terug naar huis! Velen zullen het inmiddels al weten en wie het nog niet wist, weet het nu. DAS stopt er mee. Een drastisch besluit dat noodzakelijk is om in alle rust, zonder de voortdurende aandacht die DAS vraagt, aan de biografie over de F-Side te kunnen werken. We doen dit met pijn in ons hart, dat moge duidelijk zijn. DAS 39 is (voorlopig) de laatste en op 31 december gaat ook op internet 'de stekker eruit' en zal er geen nieuws meer op de site verschijnen. Enerzijds lijkt het moment slecht gekozen, het zijn immers roerige tijden. Anderzijds zal met het wegvallen van DAS duidelijk worden dat het niet vanzelfsprekend is dat altijd maar weer dezelfde personen actie ondernemen wanneer dat nodig is. In dat opzicht had het initiatief van Olaf op geen beter moment kunnen komen. Wetende dat DAS er niet meer is om de mening van supporters te verwoorden, zou iedereen de actie 'Ajax is van ons' moeten steunen en zo zijn of haar stem laten horen. Verder is er alle reden even terug te komen op de rellen bij Ajax - NAC. De postbus van DAS werd overspoeld met reacties en de site boekte een nieuw bezoekersrecord. Opvallend was de diversiteit van de meningen en ook dat er nog steeds mensen zijn die denken dat dit soort problemen wordt opgelost met harder politieoptreden. De politie zou juist moeten streven naar een minimaal gebruik van geweld. Dat had gekund ais men er in was gesprongen op het moment dat er een paar NAC- supporters de F-Side uitnodigden om langs te komen. Nu escaleerde het geweld juist omdat de ME te laat ingreep en naar alles sloeg wat bewoog, ook naar mensen die in eerste instantie nergens iets mee te maken hadden. Wanneer je als ME'er vervolgens de trappen van de Arena af moet vluchten voor een woedende mensenmassa, wordt het toch tijd om je af te vragen of het optreden echt efficiënt is geweest. Waarschijnlijk was alles met een sisser en een paar blauwe plekken voor NAC-supporters afgelopen, als de ME zich helemaal afzijdig had gehouden. De razzia na afloop (want dat was het) verdiende ook geen schoonheidsprijs, maar is vanuit politieoogpunt gezien wel begrijpelijk. Het geeft immers geen pas als er zo massaal gesloopt wordt, zonder dat er arrestaties worden verricht. Dat die mensen onschuldig zijn geeft niet, het gaat erom dat de publieke opinie tevreden gesteld wordt. Vreemd genoeg lukt dat altijd weer. Jack van Gelder weet niet beter dan dat Ajax-supporters altijd en overal gezinstribunes bestormen. Kranten schrijven klakkeloos persverklaringen van de politie over, zonder hun verhaal bijvoorbeeld eens bij supporters te checken. Het grappige is dat het altijd zo geweest is en dus ook wel nooit zal veranderen. Zeker niet zolang de verhoudingen tussen supporters en bestuur gespannen blijven. De slotsom is dat er op de omloop van de Arena inmiddels meer rellen zijn geweest dan in 62 jaar in De Meer. Met die zo vaak beleden veiligheid valt het dus ook wel mee. Je zou haast vergeten dat Ajax (weer) een nieuwe trainer heeft. Wij wensen Ronald Koeman en uiteraard ook Ruud Krol veel succes. Hopelijk weten zij zich wel te handhaven in de slangenkuil. Wanneer het even iets minder gaat zal leo beenhakker de eerste zijn om met politieke uitspraken aan hun stoelpoten te zagen om zo zijn eigen hachje te redden. DAS zou DAS niet zijn als we niet weer een spraakmakend artikel hadden. Het verhaal over de WWS dat begint op blz. 32 zal het nodige stof doen opwaaien, dat is in de aanloop naar de publicatie wel duidelijk geworden Hopelijk gaat ook het bestuur zich realiseren dat de relatie met de suppor ters niet geholpen is met een beveiligingsbedrijf dat boven de wet denkt te staan. Misschien tot ziens, ergens in het seizoen 2002-2003. De redactie 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 3