Huijers beladen uitspraak "Kijk, dit is mijn stadion" kan ook worden opgevat als uiting van territoriumdrift. In de Arena zwaait WWS de scepter en niemand anders, zo heeft beveili gingsbedrijf ISA mogen ervaren. Bas: "ID&T ging destijds met de Arena praten over Sensation. Aangezien wij de hoofdbeveili ger zijn van ID&T gingen wij met het hele verhaal mee. Het was onbespreekbaar voor Breen van de Arena dat wij de beveiliging zouden doen en dat terwijl WWS helemaal niets doet op het gebied van houseparty's. Zij doen alleen voetbal wedstrijden. Wij gaven aan dat een voetbalwed strijd iets anders is dan een houseparty, maar daar is totaal niets mee gedaan. Het werd van tafel geveegd en alles bleek al in kannen en kruiken te zijn. ISA mocht de beveiliging niet doen in de Arena. Jacob: "Zij doen het met 78 personen en de rest wordt aangevuld met stewards. Ook dat mag niet, want voetbalste wards zijn niet eens bevoegd om bij een houseparty te werken." Bas vervolgt: "Afgelopen jaar bij Sensation kregen wij wel een voet tussen de deur, omdat wij de beveiliging van de VIP- deks hebben gedaan. Omdat de dresscode wit was, wilden wij in witte smokings tien beveili gingsbeambten regelen. Prompt kregen wij Bijzondere Wetten aan de lijn met de vraag of daar al toestemming voor is gevraagd. Officieel moetje weken van tevoren bij het Ministerie van Justitie een verzoek indienen om in afwijkende kleding werkzaamheden te mogen verrichten. Na het versturen van een fax en een mondelinge toelichting kregen wij uiteindelijk toestemming. Dit komt natuurlijk niet uit de lucht vallen. Hoe weten zij nou dat wij in witte smoking beveili gingswerkzaamheden wilden gaan verrichten, dan moet er toch ergens informatie zijn uitgelekt? DE REACTIES: Politievoorlichter Amstelland Aanvankelijk reageert Remco Gerritsen verbaasd op de arrestatie van een supporter door WWS. "Het is inderdaad wel raar als er platte pet bij staat te kijken". Twee dagen later moet Gerritsen het antwoord schuldig blijven: "ik heb niets kunnen achterhalen en kan er verder niets over zeggen". Eveneens in het ongewisse blijft de vraag wie de passen van de WWS zou moeten controleren en hoe vaak er wordt "De handhaving ligt bij worden aangestuurd, wijkteam verschillen." politie aan WWS om hagen is Gerritsen kort niet gevonden, dat valt gecontroleerd. Gerritsen: de wijkteams die door BW De prioriteit zal per Over het verzoek van de te assisteren bij Kopen- "Meer antwoorden heb ik niet meer te achterhalen." Wilco Huijer, directeur WWS "Niets aan de hand, allemaal kinnesinne van de concurrentie", zo luidt het luchtige oordeel van Huijer, die ondanks de grove beschuldigingen ijzingwekkend kalm blijft. Hij geeft toe dat zijn manschappen bij Ajax - Kopenhagen de politie buiten de Arena hebben geassisteerd. "Als wij opdracht krijgen van de politie om mee te helpen of in noodweersituaties, dan assisteren wij". Volgens Huijer wordt er bij WWS nooit zonder pas gewerkt: "ledereen bij WWS heeft een pas. Wij worden heel veel gecontroleerd in heel Nederland en ook in de Arena." Het verhaal dat medewerkers zonder papieren in het pak worden gehesen wordt met een kernachtig "Onzin!" van de hand gewezen. Ook de nauwe connecties met de politie en het bijklussen van agenten bestrijdt Huijer: "Wij hebben totaal geen politie mensen in dienst. En waarom zou ik kentekens moeten laten controleren? Ik hoef geen ken tekens na te trekken, totaal niet." En Kees Neiis die veelvuldig op bureau Koudenhorn is gesignaleerd? "Die man heeft daar tien jaar gewerkt, waarom mag hij daar geen bakkie doen of wat dan ook?" Ik weet dat heel veel concurrenten met argusogen naar ons kijken en veel verhalen de wereld in helpen. Het roddelcircuit gaat sneller dan wat ook. Het is totaal uit de lucht gegrepen. Wat jij nu allemaal vraagt, hebben ze in de begintijd van de Arena ook gezegd. Het is voor ons allemaal oud nieuws. De mooiste verhalen gingen de ronde. Ik moet helaas zeggen dat het niet waar is." Huijer wil wel vertellen hoe de Arena ooit als cliënt is binnengehaald. "Wij hebben net zo netjes geoffreerd als alle anderen. Alleen wij zijn het geworden. De ene keer krijg je wel een klus en de andere keer niet. Wij hebben totaal geen connecties binnen de Arena." De heer Tenger, afdeling bestuurszaken, Ministerie van Justitie Tenger geeft aan dat het bedrijf WWS hem bekend is, maar wil niet ingaan op de lopende klachten die tegen WWS zijn ingediend. 38

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 38