A J AX IS VAN ONS! De Arena, verzakelijking, verkilling, beursgang, falend technisch beleid en het aantrekken van mensen zonder Ajax-gevoel. Het zijn maar een paar klachten die dagelijks te lezen zijn op de site van dit fanzine. Supporters hebben overal een mening over. Over een ding zijn ze het eens: Ajax dreigt bij ons weg te slippen, ledereen zijn mening, weinig concrete plannen. Ineens was daar het initiatief, de bij velen bekende Olaf nam het voortouw. Met een ingezonden brief naar de bekende sites gaf hij de aanzet tot de actie "Ajax is van ons". In zijn oproep schrijft hij onder meer: Op ajax_is_van_ons@hotmail.com kwamen vele reacties binnen, op het moment van schrij ven (begin december) 460. Olaf is verheugd met zowel het aantal als het niveau van de reacties. De reacties komen van alles en iedereen. Mensen die al dertig jaar een seizoenkaart hebben, mensen die nooit gaan, gezinnen. De reacties betreffen veelal de bestaande klachten. "Ik wilde het nu van de gewone man horen", aldus Olaf. Olaf benadrukt dat hij reacties van iedereen wil ontvangen. Hij wenst geen onderscheid te maken tussen de verschillende supportersgroepen. "Wij zijn met zijn allen supporter. Er bestaat geen definitie van suppor ter, het komt van to support". Volgens Olaf leven de supporters en de beleids makers langs elkaar heen. "Geen van beide verdiept zich in de ander, terwijl de enige bindende factor die we hebben die elf man op het veld zijn." Over die elf man heeft Olaf ook nog wat te zeggen: "De spelers dienen te beseffen dat zij geen miljonair zijn, omdat ze goed kunnen voetballen. Ze zijn miljonair, omdat wij ze graag zien voetballen." Olaf wil graag constructief in gesprek treden. Hij roept de supporters op zich niet het gras voor de voeten weg te laten maaien. "Het bestuur kan zeggen, jullie jagen ons op kosten door te slopen. Als we nu niet slopen, gaan dan volgend jaar de hekken weg?", vraagt Olaf zich af. Supporters moeten nu laten zien dat ze een serieuze gesprekspartner kunnen zijn. Het bestuur van Ajax is overigens, als verwacht, 'niet erg blij' met de actie van Olaf. Wat is het doel van de actie? "Ik hoop te bereiken dat de supporters het weer heerlijk vinden om naar het stadion te gaan!" DAS ondersteunt de actie van Olaf ten zeerste. Het is een zeer goed initiatief om de supporters te verenigen. Samen staan we sterk, dat idee. DAS juicht het constructieve van de actie toe. Het zou prachtig zijn wanneer de supporters in de toekomst daadwerkelijk een stem hebben bij belangrijke beslissingen die genomen moeten worden. Hierbij doelen wij evenmin als Olaf op het technisch beleid. Maar hadden veel proble men met de Arena niet voorkomen kunnen worden, wanneer er vanaf het begin overleg was geweest tussen supporters en directie? De redactie hoopt dat de belangstelling voor de actie groot blijft. Olaf heeft de eerste stap gedaan, het woord is nu aan de supporters. We bewonderen Olaf die zelfs zijn baan op het spel zet om zijn club weer terug te krijgen waar die hoort. De hoop is dat ook het bestuur begrijpt dat dit een echt goed initiatief is dat de hele club verder kan brengen en niet kinderachtig reageert door Olaf de laan uit te sturen. AJAX IS VAN ONS! Het gesol gaat te lang door en adequate maatregelen blijven uit! Wij moeten ons eindelijk groeperen, en onze standpunten neerleggen bij directie en bestuur, LET WEL, het worden geen vrijblijvende aanbevelingen maar KEIHARDE eisen. Onze club is op sterven na dood, zowel sportief als financieel!!! Wij hebben gekozen voor de beste club ter wereld en ik weiger me er bij neer te leggen dat een stelletje andersdenkenden de club in de afgrond stort. Ik ben van plan om alle reacties te verzamelen en aan de hand daarvan een ECHT supporters overleg op te starten, ALLE MENINGEN zijn welkom!!! 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 25