opgeborgen in een harnas en een helm. Ik walg van die gasten die je, nadat ze je van achteren neergehakt hebben, uitdagen om nog een paar klappen te komen halen. Nazi's, die gebeurtenissen zoals gisteren gewoon uitlokken op een hele enge manier. Wanneer die NAC- supporter direct verwijderd geweest was, was er verder niks gebeurd. Dat was de meest logische en legitieme manier geweest om verdere onrust te voorkomen. Wie het daar niet mee eens is, snapt er geen moer van en heeft derhalve inderdaad reden om zijn kortzichtige mening hier te uiten. Wel wens ik hen eens een "behandeling" van een paar opgefokte ME'ers toe, hoe onschuldig je ook bent. Het maakt je blik op de werkelijkheid wat ruimer namelijk Bultige Groeten, Ruud. Rellen Ajax - NAC (3) Na het lezen van de brieven van mensen verbaas ik me over hun mening. Volgens mij snappen veel mensen niet dat het de schuld van Ajax is. Wij krijgen altijd te weinig kaarten en b.v. NAC krijgt 1200 kaarten en nog een stuk of 100 op de ere- tribune. Dat waren zeker niet allemaal familieleden maar ook gewoon NAC- supporters. Ajax geeft kaarten aan eigen sponsors en die geven ze weer door aan in dit geval NAC- supporters. Ajax heeft zijn eigen sponsors LIEF gevraagd om deze kaarten alleen aan Ajax- supporters te geven. Zoals na zondag, en vele andere wedstrijden, is gebleken dat de sponsors hier maling aan hebben. Ik wil iedereen erop wijzen dat de sponsors deze kaarten gewoon aan iedere jan lui kunnen geven. De controle hierop bestaat VOORAF nog niet. Het kan dus zo zijn dat er zondag b.v. 100 psv-hooligans op de tribune zitten dankzij onze sponsors. Ajax vraagt pas achteraf, wanneer er rellen zijn geweest, om een lijst van genodigden van de sponsors. Te laat dus... Nog een irritatie is de WWS. Ongeveer 3 jaar terug zijn er Ajax-suppor- ters opgepakt wegens het handelen in harddrugs in de Arena. Heel naïef vind ik het dan van Ajax om vervolgens mensen in te huren die (handelen kan ik niet natuurlijk niet bewijzen) verboden spierversterkers gebruiken. En Ajax ga het nou niet ontkennen want als je 120 weegt moet je echt wel een vet/bierbuik hebben. Als laatste wil ik de heren media bedanken voor hun fantastische verslag. Volgens de media was tegen Twente het familievak aangevallen. Dat is nooit gebeurd. Er is gevochten in de gracht voor het familievak. Dat zij dan weglopen omdat ze bang zijn is heel iets anders dan dat ze zijn aangevallen. Tegen NAC precies hetzelfde, weer is het zgn. familievak aangevallen. Studio Sport laat een huilend kind met vader zien. Dat kind is toch niet aangevallen. Mensen, oordeel zelf maar.... Matje. DAS 38 Graag wil ik reageren op 2 stukjes uit DAS nr 38. Bestrijdt het leed, dat Machlas heet: Het was een stukje naar mijn hart, ik had het niet beter kunnen verwoorden, dacht altijd dat ik een van de weinige was die vond dat Ajax Machlas niet nodig had. Erger me kapot aan zijn houding op het veld en vind het een overgewaardeerde speler, dank dat jullie dit zo goed beschreven hebben. Het gevoel achter dat hekje: al lezende, kreeg ik kippenvel en echt niet overdreven bijna tranen in mijn ogen. Ik kom al sinds eind zestiger jaren bij Ajax, dus heb al heel wat voetstapjes liggen in het Olympisch Stadion. Samen met de schrijver van dit stukje ging ik mee en besefte wat we kwijt zijn geraakt en nooit meer terug krijgen. Ik weet wel, we moeten voorruit kijken, maar dit was heel fijn te lezen en ik was blij dat er nog mensen zijn die dit gevoel ook nog kennen. Ik moet er vaak aan denken, als ik naar mijn plaats loop in de Arena, meer als 100 treden en geen sfeer voor de wedstrijd, die in het Olympisch Stadion en De Meer wel was, dat komt mede, dat de supporters in het algemeen laat tot zeer laat binnenkomen, zodoende geen sfeer kweken voor dat de wedstrijd begint. Ook de liedjes zijn niet orgineel meer, voor een paar jaar terug verbaasde ik me iedere keer weer hoe de supporters insprongen op gebeurtenissen met orginele teksten. Groet, Edith. Verdiend Eerlijk is eerlijk. Sommige voorzitters verdienen het om beledigd te worden. En sommige theaters verdienen het om vernield te worden. Zoiets dwing je gewoon af. Nee hoor, niets te danken man. Graag gedaan. Lengte 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 24