foto: Hans Goofy met boezemvriend Mickey in de rechtszaal Rellen Ajax - NAC Het is nu zondagavond. De avond van het verlies van Ajax thuis tegen NAC. Het rare is dat ik helemaal geen slecht gevoel over de nederlaag heb overgehouden. Niet dat ik het niet klote vind dat Ajax heeft verloren, maar omdat ik het nog erger vind dat er weer een paar van die ongelooflijke NEP-supporters het nodig vonden om maar weer effe te moeten rellen. Het begint een beetje standaard te worden. Bij elke wedstrijd moet er gereld worden, en bij elke wedstrijd is het de tegenstander die begint met uitdagen. Het is gewoon ongelooflijk triest datje elke nederlaag maar af moet reageren op de ME (die vanzelfsprekend volgens jullie weer eens te hard ingreep; hallo?????? Waar staan deze mensen voor??????? Niet om over jullie bolletjes te aaien hoor!!!!!!!!!!). Wordt het niet eens tijd om in de spiegel te kijken voor deze "stoere" mannen? Behalve dat je dan een jongen zonder Ajax-kleding ziet, maar wel met een hele stoere Jodenster om z'n nek, zie je ook iemand die niet weet wat het is om Ajax te steunen. Nou, m'n ergste frustratie is er uit, maar ik baal er gewoon zo ongelooflijk van dat de naam van mijn cluppie weer eens een deuk heeft opgelo pen. En deze keer niet door een falend bestuur, maar door de eigen "supporters". Ome Henkie, 428. Rellen Ajax - NAC (2) Wat ik niet begrijp, is dat de met veel opgekropte agressie rondlopende WWS en ME wel "heldhaf tig" in kunnen hakken op mensen die wel een vak in willen maar door de drukte gewoon niet kunnen, die mensen die reeds tegen de grond geknuppeld zijn gewoon verder af kunnen tuigen met een man en knuppel of 4, dat die "helden" dus niet in staat zijn om 1 enkele provocerende boer in een bobovak eruit te pikken en af te voeren zodat alle onrust in de kiem gesmoord wordt. Zoals duidelijk wordt uit het verhaal van een aanwezige NAC-supporter was deze persoon in het geheel geen "bekende" van de aanwezige NAC-ers, wat bij mij weer het beeld oproept dat e.e.a. gewoonweg weer is uitgelokt. Er is hier veel onbegrip voor hetgeen gisteren gebeurd is, maar niemand van de mensen die de "F-Side" hier weer af zitten te zeiken heeft waarschijnlijk een dikke kop van de klappen met een lange lat, van achteren toegediend, voor niks, gewoon omdat je je vak wel in wil maar dat naar de smaak van de "ordebewaarders" niet snel genoeg doet. Niemand van de mensen met onbegrip is waarschijnlijk ook gewoon onderweg naar een toilet neergehakt en liggend op de grond verder toegetakeld met "kisten", knieën in de nek en lat na lat op welk lichaamsdeel dan ook. Ik wil geen vernielingen goedpraten, maar veel ellende had voorkomen kunnen worden door simpelweg die ene (misschien wel 2) provoca teurs) uit dat vak te verwijderen. Dat de boel verder uit de hand liep, was simpelweg het gevolg van het niets ontziende optreden van de ME. Het is zoals een ander het al verwoordde, wanneer je je maatje de vernieling in gehakt ziet worden, dan ga je hem (of haar, want daar draaien die ME-ers ook hun hand niet voor om) helpen, in de maatschappij wordt er om zulk gedrag gevraagd en in een situatie zoals gisteren ben je dus een misdadiger. Wat ik er mee wil zeggen, voordat je je mening weer klaar hebt, de boel gadeslaand vanuit een vak elders dan op ZUID-1ste ring, je lult wel anders als je een keer bont en blauw geknuppeld bent, terwijl je part noch deel aan e.e.a hebt gehad, als je als argeloze, op weg naar de wc gewoonweg van achteren in elkaar gebeukt wordt door een ME- ertje of 4, dan ga je je mening vanzelf bijstellen. Die ME-ers zijn gewoon nog een graadje erger dan alle hooligans bij elkaar, zitten elkaar de hele zondagmorgen op te fokken en staan dan tijdens een wedstrijd bol van de agressie die ze maar wat graag uiten, met een lange lat en zelf veilig 23

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 23