de waarde van een voorrangs-uitkaart nog die een kaartje moet garanderen. Ik ben er van overtuigd dat Heerenveen (lees Van der Velde) ons zulke geintjes de komende jaren niet meer kan flikken. De KNVB gaat deze week langs om te praten met de burgemeester, de regels zullen aangescherpt worden en er zullen sancties komen, helemaal als dat ongedierte uit die rotstad over twee weken precies hetzelfde doet. Met een dergelijke actie maak je je echt niet belachelijk bij andere clubs, je laat zien dat je dit niet meer pikt en staat als een blok achter je club (ook al kan je ze een keer niet hoorbaar aanmoedigen). Supporters die beweren dat we verloren hebben, omdat er geen Ajacieden bij waren, moeten zich maar eens achter de oren krabben en wat beter kijken in het vervolg, we worden door de spelers nou niet echt als belang rijk gezien, anders zouden ze ons na een wedstrijd wel wat uitbundiger bedanken en veel meer voor ons alleen al geven. Bovendien gaat het niet alleen om Heerenveen, maar ook Willem II en Utrecht bijvoorbeeld, die ons structureel te weinig kaarten geven en altijd wel een kutsmoes weten te geven. Genoeg geluld, ik hoop dat de kwestie hiermee is afgedaan, er zijn namelijk veel belangrijkere zaken, zoals het proces van die judas tegen de redactie van ons fantastische fanzine. Als laatste daad voordat Van Plaag ermee stopt heeft hij er niet voor gekozen om dat honk dat hij al 40 jaar beloofd heeft te realiseren, maar om de spreekbuis van Zuid het zwijgen op te leggen. Natuurlijk is hij regelmatig op zijn nummer gezet en ik weet ook wel dat die droogkloot geen gevoel en al helemaal niet voor humor heeft, maar is dit niet wat hij zelf wilde. "You get what you want" zeg ik maar altijd. Als DAS verliest woensdag is de kans groot dat dit het einde betekent, wat mij betreft komt het niet zover. Ik ben sowieso voor een collecte op Zuid en in de rest van de Arena en desnoods richten we net zoals in Engeland het "Red De Ajax Ster" fonds op. Wie neemt het initiatief? Mazzels, vak 127. Van Praag grappig? Wanneer wordt de heer Van Praag eens terugge floten door Ajax? De afgelopen weken heb ik mij ontzettend lopen ergeren aan deze man. Het begon met de actie bij Heerenveen. Volgens mijn gegevens was het de bedoeling dat er bestuurs leden van Ajax plaats zouden nemen in het uitvak. Dhr. Van Praag vond het echter nodig zijn erfenis veilig te stellen door zijn schoonvader mee te nemen. Een week later stond er een kort geding op zijn programma tegen het fanzine van Ajax. Hij vond het niet goed dat zijn handteke ning werd gebruikt bij een satirisch bedoeld stukje en vond dat hij in zijn goede naam en eer is aangetast. Op hoge poten eiste hij dat de redactie van dit, voor supporters, fantastische blad een rectificatie zou plaatsen. Groot was mijn verbazing toen ik naar Studio Spaan zat te kijken. Voor mensen die dit programma niet kennen, het is een satirisch programma waarin vooral de voorzitter van psv nogal eens op de hak wordt genomen. Nooit gehoord dat van Raay dit programma heeft aangeklaagd. Nu waren de drie voorzitters te gast. Van Raay en v.d. herik werden gespeeld door resp. Erik van Muiswinkel en Diederik van Vleuten. Dhr. Van Praag speelde gewoon zichzelf. Hiermee heeft hij niet alleen zichzelf belachelijk gemaakt maar ook ons als supporters en zeker onze club! En dit vind ik echt schanda lig. Ik kan het geen geintje vinden als de drie het over de KPN hebben en dhr. van Praag doet de volgende uitspraak: "Ik heb geprobeerd te bellen naar de KPN, maar ik kreeg een bandje met daarop de tekst "probeert u het later nog eens". Ik vond dit wel grappig, omdat de voorzitter van Kopenhagen dit vorige week ook nog tegen me zei". Iedere supporter die hart voor zijn/haar club heeft was vorige week donderdag goed ziek van het feit dat Ajax uitgeschakeld is! Van Praag vindt het echter nodig om hier een geintje over te maken. Natuurlijk moet ook de F-Side het ontgel den: "Zoals u weet heb ik veel contact met de F-Side en we zijn bezig een liedje in te studeren, wilt u dat ik dit voor u zing?: - Mickey Mouse wie kent hem niet, Mickey Mouse is een echte Ajacied - Ook zijn opmerking over dat Ajax bezig is met Van Basten, "nee niet als trainer maar als spits" en over het kunstgras: "we moeten dit wel met Co overleggen want hij wil kunstgras met diploma's, je wordt niet zomaar kunstgras" roept bij mij weerstand op. Co is niet mijn grote vriend maar nu schop je gewoon tegen het beleid van de club aan. Dhr. Van Praag roept altijd dat hij het gezicht is van Ajax. Nou, door zijn optreden in het programma heeft hij onze club dus voor de zoveelste keer onsterfelijk belachelijk gemaakt. Mogen wij nu een rechts zaak tegen hem aanspannen? Immers zijn wij nu in onze goede naam en eer aangetast! Groeten, Constantijn. 22

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 22