Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem info@deajaxster.nl Me redactie behoudt zich het recht een brief in te korten, de mening van de schrijvèr hoeft niet de mening van de redactie te zijn Heerenveen - Ajax Een belachelijke actie van de Ajax-leiding om de 395 beschikbare kaarten niet aan de rechtheb benden te verkopen maar in plaats daarvan, als niet rechthebbenden, zelf in het uitvak te gaan zitten. Want Van Eijden, Van Praag en kompanen zijn, in tegenstelling tot ondergetekende, NIET in het bezit zijn van een uitkaart! Volgens de reglementen dienen deze heren zichzelf nu dan ook een stadionverbod op te leggen. Ik wacht met spanning af of zij hun verantwoordelijkheid zullen nemen of niet thuis zullen geven. Maar eigenlijk weet ik het antwoord al. De publicaties dat de (dus alle!) supportersgroeperingen van Ajax het protest steunen, verbazen mij. Van de achttien vaste bezoekers van uitwedstrijden die ik hiernaar heb gevraagd, steunt NIEMAND dit onzinnige protest. Overigens is ook niemand van hen en ook ikzelf niet naar onze mening gevraagd, ondanks dat wij allen in het bezit zijn van een voorrangsuitkaart en de meesten van ons lid zijn van de OFA. Waarom deze wijze van protesteren niet wordt gesteund, lijkt mij duidelijk. Want wij supporters kunnen gewoon niet naar de wedstrijd en zijn de grote verliezer, in tegenstelling tot Heerenveen en Ajax. Heerenveen ontvangt namelijk gewoon het geld voor de kaarten, hoeft niet de 'zorg' voor de uitsupporters op zich te nemen en profiteert van een extra stuk thuisvoordeel. Ajax is weliswaar een paar centen voor de kaarten kwijt, maar verdient dit dubbel en dwars terug aan goodwill door te pronken met het zogenaamde op één lijn zitten met ALLE supporters. Gelooft een weldenkend supporter overigens dat Ajax serieuze juridische stappen tegen de KNVB zal ondernemen? Nee, lijkt mij. Want dat heeft Ajax ondanks eerdere beloftes uiteindelijk ook niet tegen de UEFA (vanwege Bochum uit) en de gemeente Gent gedaan! Het enige protest van Ajax-zijde dat zoden aan de dijk zou hebben gezet, zou een aankondiging richting KNVB zijn geweest om niet te spelen als Heerenveen niet met het voorgeschreven aantal kaarten zou afkomen. Wedden dat Heerenveen, onder druk van de KNVB (die genoodzaakt zou zijn Heerenveen aan de reglementen te houden), dan alsnog eieren voor zijn geld had gekozen? En wedden dat we dan gewoon hadden gewonnen? Rob, vak 126 1/2. Heerenveen - Ajax (2) Hou allemaal eens op met dat gezeik over het feit dat we geen kaarten hebben gekregen voor hoerenveen uit. Het enige dat hierdoor gebeurt, is dat er onder ons (de supporters) nog meer verdeeldheid dan dat er nu al is, ontstaat. Ok, de manier waarop het gegaan is, is niet goed als niet alle partijen (hiermee bedoel ik de OFA, DAS, SVA, dit zijn immers spreekbuizen van de supporters en als je het ergens niet mee eens bent kan je dat hier kenbaar maken), het bestuur, maar ook de spelers er volledig achter staan. Misschien had er inderdaad helemaal niemand, dus ook het bestuur niet, moeten gaan. Dit vond ik eerlijk gezegd meer indruk maken dan wanneer het vak helemaal leeg geweest was. Besef je ook dat het protest Ajax die dag ruim ƒ15.000,- gekost heeft. Ja, dan kan je zeggen: "dat kost een jaartje Ajax mij ook en ze hebben een begroting van tientallen miljoenen", maar het geeft nu eindelijk wel eens aan dat het het bestuur niet alleen om het geld gaat. Ze maken zich voor het eerst hard voor hun supporters. Als je nadenkt realiseer je je dat dit op de lange termijn voor iedereen het beste is, zoiets heet algemeen belang volgens mij. Het is jammer voor degene die deze wedstrijd wilden bezoeken, net zoals ik, maar wat is in dit geval 21

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 21