ceerde, reeds door de KNVB gehanteerde, richtlijn bestrijding verbaal geweld van staatssecretaris Vliegenhart van Sportzaken. "Als de andere grensrechter gewoon hetzelfde doet, dan valt dat waarschijnlijk nogal mee." "In 1977 werd Arie van Eyden bestuurslid van AFC Ajax. Dit bleef hij tot 1986, waarvan hij de laatste 7 jaar als vice-voorzitter fungeerde, om vervolgens tot 1995 Directeur Algemene Zaken en Commercieel Directeur van Ajax te zijn," Onderdeel van het op 14 november 2001 op de Ajax-site gepubliceerde jaarverslag over het seizoen 2000-2001. "Shit, nooit geweten. Dat royement van Arie van Eyden heeft dus als dekmantel gediend om hem in het diepste geheim als directeur te laten fungeren om op die manier de wederopstanding van Ajax in de midden negentiger jaren tot stand te kunnen brengen. Chapeau, Arie!" "Over het systeem heb ik nog niet nagedacht." Co Adriaanse op de Ajax-site op 22 november 2001, voorafgaand aan Ajax-psv. "Waarom zou je je vak ook serieus nemen. Gewoon op zondagochtend samen met ieo onder het toezichthoudend oog van Arie een muntje opgooien, dat is veel makkelijker. "We hebben het in balbezit slecht gedaan." Co Adriaanse in De Telegraaf van 26 november 2001 over Ajax-psv. "Gelukkig hadden we weinig balbezit. "Het enige wat ik moet doen, is zelf rustig blijven." Co Adriaanse in Het Parool van 26 november 2001 over Ajax-psv. "Dat is je dan tijdens de eerste helft aardig gelukt. Zegge en schrijven één beweging hebben we waargenomen, en die werd veroorzaakt door koude voeten. Het was in ieder geval geen beweging om een wissel kenbaar te maken, terwijl 43.000 toeschouwers juist op die beweging zaten te wachten." "Ajax heeft in totaal 6 partners en 12 sponsors. De groep partners wordt naast canal+ gevormd door ABN-Amro, adidas, KPN, Mitsubishi en Siemens mobile". Bericht op de Ajax-site op 26 november 2001 "Een fraai rijtje. canal+ pretendeert dat het voetbal van hen is en toont dit door Ajax te dwingen wedstrijden op dinsdag- en vrijdag avond te laten spelen. ABN-Amsterdam-rotter- dam manifesteert zich vooral door duizenden hondstrouwe medewerkers te ontslaan teneinde Ajax met miljoenen te kunnen blijven volstoppen. Sponsorgeld kun je in dit geval dan ook maar beter vertalen in bloedgeld. KPN volgt het goede voorbeeld van de ABN-Amro en gooit daar nog een schepje bovenop door postbodes te korten in salaris en de opbrengsten hiervan in de vorm van opties rechtstreeks in de gulzige handen van interim-troubleshooter Ad Scheepbouwer te spelen. Mitsubishi gaat nog verder door doodge woon honderdduizenden levens in gevaar te brengen door technische gebreken van automo toren willens en wetens te verzwijgen. En de duitsers Siemens en adidas zitten elkaar in de blonde haren doordat een aantal duitse bedrijven (waaronder Siemens) heeft geprobeerd om een aantal andere duitse bedrijven (waaronder adidas) over te halen om deel te nemen aan het fonds voor de schadeloosstelling van dwangar beiders gedurende de nazitijd, waarin adidas maar weinig trek had. Zou Arie van Eijden (ook verantwoordelijk voor Ieo b en Cootje A) ooit eens een keer een juiste keuze kunnen maken? "In het vervolg op die vraag moeten dan eventu eel maatregelen worden genomen." Citaat uit de op 9 november 2001 gepubli ceerde, reeds door de KNVB gehanteerde, richtlijn bestrijding verbaal geweld van staatssecretaris Margo Vliegenhart van Sportzaken. "Gewoon die vlaggen er maar weer uithalen lijkt de meest logische optie. Bij een wedstrijd van feyenoord zullen daar in ieder geval genoeg vrijwilligers voor voorhanden zijn. Een andere mogelijke maatregel is om de assistent-scheids- rechters als gewenning tijdens de warming-up alvast met een met een hemaworst opgevuld condoom te laten loslopen en/of de nacht voor de wedstrijd met een ingebrachte winterpeen te laten slapen." 20

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 20