"En ook hier staan we met onze mond vol tanden. "Het Sparta-fanzine heet 'In the winning mood', dat moet toch wel satirisch zijn." DAS-advocaat Gerard Hamer tijdens het kort geding van Van Praag tegen DAS op 31 oktober 2001, waarin Hamer rechter Peeters en de tegenpartij probeert duidelijk te maken dat een fanzine voor een groot deel uit satire bestaat. "Als je na zo'n voorbeeld nog niet weet wat satire is, dan zul je het nooit weten. "Zijn eer en goede naam komt in het geding." Van Praag's advocaat Gijsbert Brunt over Michael van Praag tijdens het kort geding van Van Praag tegen DAS op 31 oktober 2001. "Ha ha ha. in ieder geval weet Brunt wel wat satire is!" "Klopt" Het antwoord van Michael van Praag (met een gezicht als een al zijn hele leven aan migraine en kiespijn lijdende oorwurm) op de aan hem gerichte vraag "Ik begrijp dat u geen bezwaar heeft tegen al die lelijke dingen in DAS nr. 38?" van rechter Peeters tijdens het kort geding van Van Praag tegen DAS op 31 oktober 2001. "Van Praag mag dan misschien niet weten wat satire is, op het gebied van komedie blijkt hij zijn gelijke weer niet te kennen. "Elke halve zool kan imam zijn." Pseudo imam Abdullah Haselhoef in het Haarlems Dagblad 6 november 2001. "Of technisch-directeur bij Ajax "Kunstenares Glenda Heyliger uit Curagao is op zoek naar 1.500 Amerikaanse kakkerlakken. Zij heeft de beestjes nodig voor haar kunstwerk dat vanaf 9 december deel zal uitmaken van een expositie van Caribische kunstenaars in rotter- dam. Heyliger wil de kakkerlakken gebruiken voor haar stalen verbeelding van 3,5 bij 4 meter van een roestige beha. Het ongedierte wordt op de cups geplakt om de suggestie te geven van kant. 'Van verre zal het net lijken op het gebroken glas van bierflessen', zegt de kunste nares, 'maar als de mensen dichterbij komen ontdekken ze dat het om kakkerlakken gaat en beginnen ze te gillen'." Artikel in het Haarlems Dagblad van 6 november 2001. "Die Glenda toch, kiest ze net de enige gemeente in Nederland uit waar de mensenniet van schrik zullen gaan gillen als ze kakkerlakken zien!" "Scheidsrechters in het betaalde voetbal hoeven alleen op te treden tegen kwetsende spreekko ren als de spelers of functionarissen waartegen de teksten zijn gericht, niet meer in staat blijken behoorlijk te functioneren." Citaat uit de op 9 november 2001 gepubli ceerde, reeds door de KNVB gehanteerde, richtlijn bestrijding verbaal geweld van staatssecretaris Margo Vliegenhart van Sportzaken. "Een vreemde richtlijn. Want meestal komt er pas een kwetsend spreekkoor als de betrokkene daarvoor al niet functioneert. Zo wordt een grensrechter pas luid en duidelijk verzocht 'die vlag maar in zijn reet te stoppen' als hij al meerdere malen ten onrechte voor buitenspel heeft gevlagd. "De scheidsrechter moet het slachtoffer van kwetsende spreekkoren - vaak spelers of grensrechters - gaan vragen of zij er last van hebben." Citaat uit de op 9 november 2001 gepubli ceerde, reeds door de KNVB gehanteerde, richtlijn bestrijding verbaal geweld van staatssecretaris Margo Vliegenhart van Sportzaken. "Als die grensrechter het verzoek van de suppor ters inwilligt en daadwerkelijk zijn vlag in zijn achterste propt, dan lijkt het ons dat hij daar wel last van zal hebben. "Daarna moet gevraagd worden of betrokkene nog normaal verder kan spelen of vlaggen." Citaat uit de op 9 november 2001 gepubli ceerde, reeds door de KNVB gehanteerde, richtlijn bestrijding verbaal geweld van staatssecretaris Margo Vliegenhart van Sportzaken. "Als hij met zijn kont naar het veld gaat staan en lenig in zijn heupen is, moet het kunnen!" "Indien dat niet meer kan, moet de arbiter bezien of het sportieve verloop van het duel daardoor ernstig geschaad wordt." Citaat uit de op 9 november 2001 gepubli- 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 19