"Straks wordt ons nog verweten dat er teveel spelers op adidas-schoenen spelen." Co Adriaanse tijdens een persconferentie op 18 september 2001 in reactie op verwijten in de pers naar aanleiding van het anti-voetbal van Ajax tijdens Ajax-AZ. Inderdaadwant een Ajacied op adidas is vaak een geblesseerde Ajacied. Denk maar eens aan Overmars, Litmanen, Tobiassen en Gronkjaer. Of meer recent Knopper, van der Meyde, Mido, Trabelsi en Yakubu. duits en Ajax gaan gewoon meestal niet samen, hoe graag deutschiandfans Adriaanse (5-3-2) en Van Praag (bayern münchen) dat ook zouden willen." "Toen ik bij Ajax kwam zat de club in de proble men. Ik heb mijn taak vergeleken met de lancering van een drietrapsraket. De eerste trap was de organisatie intern verbeteren. Dat is gebeurd. De tweede trap was de sanering van de spelersgroep die veel te groot was. Ook dat is gebeurd. We zitten nu in de derde fase en dat lukt aardig. Ajax op verschillende manieren laten spelen." Een na de 0-2 bij RKC euforistische Co Adriaanse in het Haarlems Dagblad van 15 oktober 2001. "Hoe is de interne organisatie dan verbeterd? Door Sjakie weg te saneren? Of door een alleen maar saboterende beenhakker aan te stellen? En welke sanering van de spelersgroep? Die groep is alleen maar groter gewordenal heb je dat door het verhuren en het stallen bij filialen van spelers en al die blessures aardig gecamou fleerd! Inderdaad is het je wel gelukt Ajax op verschil lende manieren te laten spelen. Een enkele keer goed. soms redelijk, vaak matig, veelal slecht en meestal hopeloos. "Ik zou niet weten wat hij moet doen. Als je een goede voetballer bent geweest wil dat niet zeggen datje een goede trainer bent." Co Adriaanse op AT5 op 29 oktober 2001 over Marco van Basten die had aangegeven wel 'iets bij Ajax te willen gaan doen'. "Weet je dat na 2 x 90 minuten aanvallend gepruts tegen Kopenhagen nog steeds niet, Co? Misschien om de zogenaamd door jou opgeleide of de voor veel te veel geld gekochte centrum spitsen te leren scoren?" "Een goed paard is toch ook geen goede ruiter?" Co Adriaanse op AT5 op 29 oktober 2001 over Marco van Basten die had aangegeven wel 'iets bij Ajax te willen gaan doen'. "Maar een goed paard met een ruiterdiploma wel?" "Ik heb met Leo van Veen een uitstekende ex- spits in huis, die zijn ervaring heel goed kan overbrengen op de spelers." Co Adriaanse op AT5 op 29 oktober 2001 in reactie op de suggestie dat Marco van Basten misschien wel spitsentrainer bij Ajax zou kunnen worden'. "Inderdaad zie je Leo's typerende sjokbewegin- gen wekelijks bij Machlas en Zlatan terug!" "Pieloor verschuilt zich achter Van Praag." Van Praag's advocaat Gijsbert Brunt tijdens het kort geding van Van Praag tegen DAS op 31 oktober 2001. "Van Praag mag de veters van Pieloor nog niet strikken!" "Vuile geile zelfingenomen klootzak." Een aan Michael van Praag gerichte opmerking van een Ajax-supporter na het lezen van de column "Van de voorzitter" in DAS nr. 37 (geciteerd door Van Praag's advocaat Gijsbert Brunt tijdens het kort geding van Van Praag tegen DAS op 31 oktober 2001). 'Waf moeten we daar nog op zeggen?" "Grote achterbakse lui." Een aan Michael van Praag gerichte opmerking van een andere Ajax-supporter na het lezen van de column "Van de voorzitter" in DAS nr. 37 (geciteerd door Van Praag's advocaat Gijsbert Brunt tijdens het kort geding van Van Praag tegen DAS op 31 oktober 2001). 18

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 18