Eunen gaat diep door mr. Ed Ad van Eunen Uitnodiging "En ja hoor, na een fout van Grim die de gelijk maker van NAC betekende, was het raak. Die fouten van Grim kosten, behalve karrenvrachten punten, nu dus ook tonnen aan aangerichte schade. De gebeurtenissen van de afgelopen weken maken het je soms knap lastig columnist van De Ajax Ster te zijn. Denk je je column af te hebben, waarin je eindigt met een grap over Adriaanse waarin hij vergeleken wordt met een spookrijder op de carpoolstrook op de A1, die steeds meer brokken maakt omdat tegemoetkomende auto's hem wel waarschuwen, maar niet voor hem aan de kant kunnen gaan. Maar tja, de beste man wordt dus nog voor de aandeelhoudersvergade ring op de keien gesmeten. Geheel conform de uitslag van de totale-chaos-enquête op onze site. De vergelijking werd daarmee realiteit en de grap was dus weg. En daarmee kon ook de column rechtstreeks de elektronische prullenbak in. Uithuilen en opnieuw beginnen. De week ervoor was het ook al van hetzelfde laken en pak. Ajax sukkelde een paar weken, het supportershome is er nog steeds niet en als gevolg daarvan werd het publiek meer en meer ontevreden over alles en iedereen binnen Ajax. Het was wachten op de ontlading. En ja hoor, na een fout van Grim die de gelijkmaker van NAC betekende, was het raak. De woede werd nog tijdens de wedstrijd gekoeld op de Foody's in de Galrena en later op de ME. Die fouten van Grim kosten, behalve karrenvrachten punten, nu dus ook tonnen aan aangerichte schade. Als ik eigenaar zou zijn van zo'n Foody's, zou ik Fredje Pruimtabak aansprakelijk stellen voor de vervolgschade die uit zijn blunderende optreden ontstaat. Het is gewoon buitensporig wat die man presteert om zichzelf onsterfelijk belachelijk te maken. Zo werd Fred in de laatste minuut van Ajax-Twente vanwege zijn tijdrekken voor het eerst luidkeels toegezongen, ledereen slikte bijkans zijn tong in na een verschrikkelijk slecht genomen uittrap die zo bij Jack de Gier in de voeten belandde. De gewaarschuwde cateraars lieten gelijk uit voorzorg al hun noodlui- ken sluiten. Schijtziek word je van die vent, die nog eens aanvoerder is ook. Zoals bekend werd het buitenkansje verprutst en dus de heroïsche overwinning binnen gesleept. In zoverre dus Grim en waarschijnlijk duurt zijn sprookje niet lang meer als Koeman voor de groep staat. In ieder geval werd het tijd voor actie. Harde actie op vreedzame wijze, want anders word je natuurlijk weer niet als een serieuze onderhan delingspartner gezien. Ik had daarom een column klaarliggen die daartoe oproept. En wat schetste mijn verbazing: Olaf neemt het voortouw in deze, middels een oproep op de bekende sites. Echt geweldig van hem om op deze manier zijn baan op het spel te zetten! Want vrienden zal hij niet maken bij de top van Ajax op deze manier. Ajax is van ons!! Eerder dit jaar was ik bij Sankt Pauli dat op dat moment op punt van promoveren naar de bundesliga stond. Dit ondanks het feit dat de club over de kleinste begroting van het duitse betaalde voetbal beschikt. Ik sprak daarover met de vice-president van de club en die gaf aan dat het huidige succes van de club te danken is aan iedereen die bij de club betrokken is. Inclusief de trouwe supporters die actief mee mogen praten over het te voeren beleid. In plaats van de tegenstellin gen te benadrukken, worden daar de overeenkomsten tussen beide partijen gezocht. Daardoor is een hechte clubsfeer geschapen waar supporters, bestuursleden en spelers op een normale respectvolle wijze met elkaar omgaan en ook graag op de club vertoe ven. Ik nodig Olaf langs deze weg uit voor een weekendje Hamburg om daar samen eens een kijkje te gaan nemen. Ik ben ervan overtuigd dat als dat model aangepast aan de Ajax-situatie wordt ingevoerd, we al een stap verder zijn. Wat in ieder geval helder is en waar beide partijen het over eens zijn, is dat Ajax terug moet naar de top! En dat moeten we samen bereiken waardoor Ajax weer van ons wordt. Tot slot wil ik nog een geheimpje aan jullie verklappen: ik had kaarten gekocht voor het uitvak voor de wedstrijd van vanavond. Ik wil namelijk ook wel eens een winnende wedstrijd zien. Sinds het ontslag van spookrijder Co is dit ook al een slechte grap. Tsja, ik weet het. Shari jamungu Ed Ad van Eunen 17

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 17