AFC AJAX 3 FC TWENTE 2 zijn we eindelijk van dat schoolmeesterachtige aardappelgebral af. Co schat de situatie heel anders in. Twente thuis, het blijft raar, we zijn net in Enschede geweest. Het geknoei van de KNVB kent geen grenzen. Ajax accepteert al dat gerotzooi geruisloos. Bij het oplezen van de opstelling wordt Galasek uitgefloten. Vlak voor de aftrap sponsort La Bastille weer een of andere mafkees, die in zijn vrije tijd voor zanger doorgaat. Ik maar denken dat La Bastille een aardige tent was.Wat een drama deze zanger. Het begin van de wedstrijd lijkt een kopie van het begin tegen de gloeilampen. Vooral door Maxwell ontstaat er een zee van ruimte aan de linkerkant. Kinderlijk pupillenachtig verdedigen levert binnen een kwartier een 0-2 achterstand op. Het wordt saai: weer zakdoekkies en Co-rot- op-gezangen. Wat speelt Ajax bagger. Vlak voor de rust laat Mido zien wel te willen, helaas op de verkeerde manier. Dezelfde Mido die door www.ajax.nl als prachtig product van ons Belgisch filiaal wordt betiteld. Boschker krijgt van de dramatische Van Dijk niets. De eerste helft wordt een traumatische ervaring. De vierde thuisnederlaag op rij lijkt zeker. Tijdens de rust is de berusting op de gezichten van de supporters af te lezen. Na de rust staat er een ander Ajax. Zoals zo vaak met 10 man. Twente wordt teruggedrongen. En dan gebeurt het sensationele: Ajax scoort weer eens uit een dood moment. Een corner zaait gevaar: Van der Meyde scoort eindelijk weer eens. Zou het dan tochledereen vraagt zich af of Ajax dit tempo met 10 man kan volhou den. Dan bewijst Van der Vaart dat ook hij vrije trappen erin kan peren: 2-2, mooi in het kruis. Zuid ontploft. Helemaal als Van Dijk weigert Ajax een strafschop te geven. Deze man fluit de hele wedstrijd vanaf de middenstip. Na de wedstrijd moet de middenstip worden opgevuld met een kuub zand. Dan komt het moment van Pipo, een mooie solo wordt op even zo fraaie wijze afgemaakt: 3-2! Hoe is het mogelijk. Ondanks dat Van Dijk het nog spannend probeert te maken met een cadeautje in de vorm van een vrije trap randje zestien wint Ajax. Een paar minuten voor tijd schreeuwt Zuid weer het Co- rot-op-liedje. 13 WOENSDAG 28 NOVEMBER, 20.15 UUR Van der Meyde (53), Van der Vaart (75), Pipo (86) De Gier (4,15) Aantal Ajacieden: 33.500 Slechtste ruiter van het jaar: Co Als je een goed beleid voert, word je niet ontsla gen. Ik voer een goed beleid, dus word ik niet ontslagen. Trainers die een goed beleid voeren blablablablabla, ook al spelen we slecht, een goed beleid blablablabla, ik zie steeds positieve dingen blablablabla. In de kranten van vandaag is te lezen dat dit de laatste wedstrijd wordt van Co. Zou fijn zijn, dan

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 13