you ww- dit zou M. daz Ptaag tïwweu zijn, waco Rij is R&t wzt. "Maar het is het karakter dat uitmaakt of een persoon verandert, niet het geld. Toen ik mijn contract tekende - het mooiste moment uit mijn tijd bij Ajax tot nu toe - dacht ik echt niet aan geld. Ik was alleen maar gelukkig dat ik bij Ajax kon blijven spelen, mijn favoriete club. Het betekende vooral zekerheid. En daarvan ga ik beter voetballen, dat telt." Johnny Heitinga in de seizoensopeningsbij- lage van het Leidsch Dagblad. "Een man naar ons hart, die Johnny. Misschien de toekomstige Mister Ajax van de 21e eeuw?" "Het is toch mooi als je al die mensen op de tribunes, die zoveel van hun club houden, iets moois kan geven? Dan kun je bijna niet slecht spelen." Johnny Heitinga in de seizoensopeningsbij- lage van het Leidsch Dagblad. "Nogmaals, een man naar ons hart. Waar blijven de Heitinga-songs op de tribunes? "Bel gewoon effe! Kom effe langs!" Michael van Praag in Het Parool van 2 juni 2001 over de lobby voor Johan Cruijff als voorzitter. "En vier maanden later komt er onaangekondigd een mail van Van Praags advocaat de DAS-PC binnen, waarin in spierballentaal met een rechts zaak wordt gedreigd als DAS weigert de parodie "Van de voorzitter" te rectificeren. En dat terwijl Van Praag in het bezit is van telefoonnummers en adressen van de redactie. "De kakkerlak als spion. Wetenschappers aan de universiteit van Tokyo hebben experimenten uitgevoerd, waarbij dit insect - uitgerust met een minuscule microfoon en camera - kan worden ingezet voor spionagemissies of als hulpje van reddingwerkers die op zoek zijn naar overleven den onder puin. Via een microchip die chirur gisch in de rug van de kakkerlak is aangebracht worden elektroden opgewekt richting hersens. Daardoor kunnen wetenschappers het beestje op afstand besturen. Kakkerlakken zijn gekozen omdat ze zeer taai zijn en gif en straling kunnen doorstaan." Artikel uit het Algemeen Dagblad van 29 september 2001. "Dat laatste is algemeen bekend. Niet voor niets overleven ze al jaren in de kuip. Maar dat ze hersens hebben, is nieuw voor ons. Of zou dat alleen bij de Japanse soort het geval zijn. Die ono ziet er inderdaad iets minder onontwikkeld uit dan die anderen en schijnt inmiddels al van een bord te eten. En dat zien we een van gobbel nog niet zo gauw doen!" "Wij speelden eigenlijk tegen onszelf." bertje van marwijks excuus in Studio Sport op 30 september 2001 voor de schamele 0-0 tegen Den Bosch. "Maar dan had je toch makkelijk moeten kunnen winnen?" "Gelukkig hebben wij met Ajax Magazine en met Ajax Life podia waar we de keerzijde van de medaille kunnen belichten. Wij zullen ons nog meer inspannen om met name de supporters van Ajax juist te informeren. Door nergens op te reageren lopen we de kans dat supporters onder het motto 'wie-zwijgt-stemt-toe' gaan denken dat het bij hun club echt een puinhoop is." Michael van Praag en Arie van Eijden in Ajax Life nr. 6 van 11 oktober 2001 in reactie op diverse aantijgingen van de media. "Wij denken het niet alleen, maar weten uit jarenlange ondervinding wel zeker dat het een puinhoop is. Maar goed, we gaan met jullie mee in dit spelletje. Daar gaat ie dan: Noch Michael van Praag noch Arie van Eijden heeft de laatste zes maanden ook maar iets voor de realisatie van het supportershome gedaan wat een concreet resultaat heeft opgeleverd. Arie van Eijden heeft in een hotelbar in Glasgow openlijk verteld dat Co Adriaanse zal worden ontslagen als er van Celtic en feyenoord zou worden verloren. Het aangekondigde kort geding van Michael van Praag tegen DAS kan alleen maar worden gezien als een ultieme poging om nog één keer in de schijnwerpers te staan. Let wel: wie zwijgt stemt toe! We kunnen dan ook nauwelijks wachten om de reacties hierop te lezen in de eerstvolgende Ajax Magazine of Ajax Life! 7

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 7