34 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 *s. dagen te laat! f ft Opnieuw zijn veertig kostbare dagen verstreken. Het supportershome is, gerekend vanaf de spijkerharde deadline van Ajax, op de kop af 241 dagen te laat. Dat zullen er zonder twijfel meer worden, want alle procedures verlopen nog steeds tergend langzaam. Een scenario doemt op dat vergelijkbaar is met het beroemde bouwwerk in Barcelona van Antoni Gaudi. Voor de kenners: Gaudi startte met de bouw van de kathedraal Sagrada Familia in het jaar 1884 en ruim 117 jaar later is het bouwwerk nog niet voltooid. Mochten de vorderingen rond het supporters home in hetzelfde tempo doorsudderen, dan valt de opening niet voor het einde van deze eeuw te verwachten. Het is nog maar de vraag of Ajax tegen die tijd nog in de Arena speelt, zodat de discussie over een geschikte locatie voor het home weer van voren af aan zal beginnen. De afgelopen maand zijn er twee kleine succes sen te melden. Ten eerste zijn er geen bezwaar schriften ingediend tegen de kapvergunning. Het tweede vermeldenswaardige lichtpunt is dat een door Arie van Eijden ondertekende aanvraag tot bouwvergunning is ingediend bij de gemeente Ouderkerk. De vergunningsprocedure zal in het gunstigste geval vier tot zes weken in beslag nemen. Minstens zo belangrijk is de financieringskwes tie, een zaak die tussen Ajax, de bouwer en supporters opgelost moet worden. Projectleider Olaf heeft enige tijd geleden al potentiële geldschieters verzocht om een donatie. Ook het bestuur van de SVA is benaderd om voor een periode van vijfjaar de huurprijs van de grond, zijnde een bedrag van 37.000 per jaar, te financieren. Omgerekend is dit een bijdrage van enkele dubbeltjes per lid. Het voorstel is op 16 oktober jl. in de ledenraad van de SVA ter sprake gekomen, waarbij Olaf in de gelegenheid is gesteld een en ander toe te lichten. Uit de reacties heeft Olaf opgemaakt dat er niet onverdeeld positief op het voorstel is gereageerd. Er werd een zekere mate van angst bij enkele leden geconstateerd voor de suppor ters van de vaste kern, die als primaire doelgroep van het supportershome worden beschouwd. Ook vond een aantal leden de opoffering van enkele bomen allerminst vanzelf sprekend. Penningmeester Marc Boerop van de SVA vindt de stemming in de ledenraad, voordat Olaf zijn verhaal heeft gedaan, niet zo positief. Na afloop van Olafs pleidooi is de zaak naar zijn gevoel weer helemaal open. Het SVA-bestuur staat in beginsel positief tegenover een financiële bijdrage, maar wil hier wel wat voor terug zien. Boerop denkt dan aan zaken zoals het aan de SVA beschikbaar stellen van faciliteiten, zoals vergaderruimtes en bijeenkomsten. Ook moet het mogelijk zijn om Ajax Life te verkopen. Veel belangrijker acht Boerop dat goede afspraken gemaakt worden voor het geval het supporters home een winstgevende onderneming blijkt te worden of voor een situatie dat het home onverwacht zijn deuren sluit. Een positieve stemming in het bestuur betekent niet automatisch dat de SVA akkoord zal gaan. Ook de Financiële Commissie moet zich nog over de zaak buigen. Hier spelen andere zaken een rol zoals de niet al te florissante financiële situatie van de vereniging en het feit dat de mogelijke uitgave niet op de begroting staat. Alhoewel het bestuur op 30 oktober bijeen zal komen, kan een besluit nog wel tot 10 december op zich laten wachten. 6

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 6