BEENHAKKER SUPPORTERS Als het een beetje liep dan was het best leuk om naar te kijken. Maar het was wel voetballen met een slot op de deur. Je kan er niet I zoveel tegenin brengen. Nu ook, je moet wel roeien met de riemen die je hebt. Ik denk dat als Co kan kiezen dat hij ook veel liever een lekker aanvallend spelletje neerlegt, maar je moet er de spelers voor hebben. Tegen AZ was natuurlijk een wedstrijd van niks, maar verleden jaar was het ook een wedstrijd van niks, alleen hadden we toen al 2-0 achter gestaan. Het is kiezen of delen. Tegen feyenoord heb ik wel een hele leuke wedstrijd gezien en nog gewonnen ook. Ik denk dat hij wel te horen heeft gekregen dat hij wat meer punten moest gaan pakken, dat is voor het beursgenoteerde bedrijf ook niet onbelangrijk natuurlijk. Dat sommige mensen bij Ajax in de pers dan toch uitspraken doen over hem, dat moetje niet doen, dat komt heel lullig over. Je moet naar buiten toe altijd de indruk wekken dat je een blok vormt. Dat beenhakker met hem van mening gaat zitten verschillen dat mag natuurlijk in de achterkamer, maar niet in de pers. Ik was vooral verbaasd toen hij kwam, omdat er destijds geroepen werd: hij komt er hier nooit meer in. Maar dat was tien jaar geleden en nu denkt men daar blijkbaar heel anders over. Ik vind hem op de een of andere manier niet een echte Ajacied. Ik heb bij beenhakker altijd meer een feyenoord-gevoel gehad, ook toen hij daar nog geen trainer geweest was. Hij denkt ook een beetje in de trant van feyenoord volgens mij. Er is natuurlijk een heel duppie getrouwen dat je altijd wel tegenkomt. Die kom je tegen tot in de gekste hoeken en gaten. Dat vind ik wel mooi, die mensen die er altijd zijn. Met de F-Side ook, die maken toch de sfeer. Je kan van ze vinden wat je wilt. Dat er af en toe knokpartijen zijn en vernielingen, dat moet niet nodig zijn. Daar moet je ook boven staan als Ajacied, vind ik. Laten ze dat maar bij FC Den Haag doen ofzo. Ik begrijp ook niet dat als je tegen feyenoord moet, dat het dan altijd op een knokpartij uit moet lopen. Die onderlinge haat begrijp ik nooit. Ik heb daar nog nooit last van gehad eerlijk gezegd. Als je je meer voelt dan moet je daar geen woorden aan vuil hoeven maken. Youp van 't Hek heeft wel eens geschreven dat een Ajacied niet met petjes en sjaaltjes hoort te lopen. Dan laat een ander maar zien dat hij niet voor Ajax is. Iemand die van voetbal houdt is per definitie voor Ajax, die uitstraling. Ajax heeft wel een publiek wat voor een groot deel bioscooppubliek is, zeker in de Arena. Dat is altijd wel zo geweest. Ze gaan zitten en denken: laat maar eens wat zien dan. En als het niks is, dan krijg je kritiek. Maar dat moet ook wel kunnen. Er is nou een sfeervak, dat vind ik ook weer zoiets. Dan gaan ze het weer organiseren. Dan moeten mensen altijd positief blijven, maar als het een wedstrijd van niks is dan moetje niet positief zijn, dan moetje durven zeggen dat het een wedstrijd van niks is. Trakteer ze dan maar op een fluitconcert, dan lopen ze de volgende keer wel wat harder. Waarmee ik niet wil zeggen datje ze meteen moet laten vallen als het tegen zit. DE AJAX STER Hij hoort er te zijn, laat ik het zo zeggen. Als je het Ajax Magazine ziet, dat is allemaal halleluja. Daar mag geen onvertogen woord vallen. DAS doet me een beetje aan die oude krakersblaad jes denken. Af en toe even lekker ongenuan ceerd kankeren, dat hoort er ook bij. Al is het maar als tegenwicht voor al dat ongenuanceerd positief zijn. Het is een beetje een EO-landdag als je het aan Ajax overlaat. Dan moet er ook iemand de andere kant belichten, die ook wel weer een beetje overdreven wordt soms, maar dat moet kunnen. En er zit humor in, soms iets groffer dan nodig is. Het is ook een beetje professioneler geworden de laatste tijd. Pas op dat het niet te professioneel wordt. Dat je niet helemaal in kleur gaat verschijnen. En er moet een beetje humor in blijven, daar is voetbal ook voor. Voetbal is uitgevonden om gewoon lekker over te ouwehoeren. Dat je 's maandags wat door te nemen hebt met je collega's. 47

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 47