ontkracht je het. Dat is net zo bij die superboeren van De Graafschap. Maar davidsterren om je nek, voor mij persoonlijk hoeft dat niet zo. Mensen moeten er niet teveel waarde aan hechten. TOEKOMSTIG VOORZITTER J Er zijn er een paar. I Ed van Thijn zou een 1 goeie zijn, omdat hij natuurlijk over een enorm netwerk aan relaties beschikt. Dat kan nooit kwaad. Uri Coronel lijkt mij een goeie, als hij wil. En Klaas Nuninga zit er natuurlijk nog. Dat is natuurlijk wel een praktijk man hè, hij heeft zelf goed gevoetbald. Hij kent het klappen van de zweep. Alleen, je hebt dan een voorzitter met een gronings accent daar zullen mensen wel weer wat op aan te merken hebben. DE ARENA Ik denk dat ik daar net zo over denk als iedereen. Verstandelijk begrijp ik best waarom ze uit De Meer weg wilden, het kon ook langzamerhand niet meer. Het was allemaal wel erg klein en je kon je kont er niet meer keren. Het spelershome werd voor alles gebruikt, om relaties op te vangen en de pers. Je kon daar over de hoofden lopen. Maar aan de andere kant, de sfeer is dood. Het Ajax waar ik op gevallen ben dertig jaar geleden, dat bestaat eigenlijk niet meer. Het is nou nog mijn club wel, maar het voelt niet meer echt als een thuis. Je hebt je loopje en het gaat allemaal wel. Bij De Meer had je zoiets van hè lekker en dan kwam je op de fiets. Van Gaal zat dan nog in de perskamer de wedstrijdbespre king te doen, want daar was ook geen ruimte voor. Hij had wel eens een beetje lang werk en dan zat de hele pers op dat bakstenen muurtje te wachten tot Van Gaal klaar was. Dat knullige vond ik wel wat hebben, dat het hoofd opleidin gen in een container zat. Als je buitenlandse vrienden meenam, die dachten dan: we gaan naar Ajax, die dachten dat ze heel wat te zien kregen en dan kwamen ze bij een krakkemikkig stadionnetje. Wat ze toen niet hebben willen zien, is dat Ajax natuurlijk in essentie altijd een buurtclub was, zo goed als ze waren. Het was een buurtclub die de hele wereld aan kon. Laatst hoorde ik iemand zeggen: ik zou wel eens een warme worst lusten. Die kan je dus niet krijgen in de Arena. Gewoon zo'n vent die met een emmer warme worsten over de tribune loopt of zoals die Chinees met die kouwe kroketten. In De Meer stond ik altijd op de Stadszijde en daar had je altijd een vent met een boodschappentas die verkocht koetjesrepen, daar kon je dwars doorheen kijken als je ze tegen het licht hield. Ze smaakten ook helemaal nergens naar. Als je dan vroeg: heb je geen bier, dan keek hij even om zich heen en dan ging er zo'n dubbele bodem open en kwamen de blikjes bier te voorschijn. Als je verder vroeg had hij ook nog kaartjes voor de eerstvolgende thuiswedstrijd. Dat gescharrel hoorde er altijd wel bij en dat mis je nu. Alles verloopt nu langs bepaalde lijnen, het is te gladjes. Het kan best zijn dat als we hier een paar Europacups gewonnen hebben, het nog gezellig gaat worden, maar het zal nooit meer hetzelfde worden. Laatst ben ik even op het terrein van het oude stadion wezen kijken en dat had ik niet moeten doen. Ik word daar een beetje agressief van. Er staat nu een of andere klootzak zijn tanden te poetsen op de plek waar vroeger Piet Keizer zijn schaarbewegingen deed. Sommige dingen kunnen niet. TRAINERS ik ben natuurlijk een enorme Johan Cruijff-fan. De persconferenties die die man gaf, waren een genot. Soms zat hij om half zes nog uitte leggen, had hij zin om lekker over voetballen te lullen. Voor Van Gaal had ik ook altijd wel een zwak op een bepaalde manier. Hij kon wel eens een beetje horkerig uit zijn slof schieten, maar ach vooruit. Het is een bijzonder kind en dat is-ie. Het is wel aardig als je het vergelijkt met wat er nu aan de gang is. ivic heeft ook met een versterkte verdediging gespeeld, ledereen liep toen ook te mopperen: dat is geen Ajax, maar hij werd er wel kampioen mee. Ze werden kampioen met 62 doelpunten voor en 16 tegen. 16 Tegengoals is op zich heel knap, maar 62 doelpunten dat is een beetje nak. Als je kijkt wie er toen in het elftal stonden, Tahamata, Tscheu La Ling, Arnesen, Geels. Dat was niet verkeerd. Ik heb best heel leuk voetbal gezien onder Ivic. 46

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 46