I naren bitter weinig eer te behalen viel. De 4-1 einduitslag was slechts een magere afspiegeling van het werkelijke krachtsverschil. Al zappend tussen CNN, Studio Sport en NOS journaal zag ik nog net de huilebalkende kop van ronald waterreus die doodleuk verklaarde dat ze er natuurlijk niet "bij" waren geweest. Een dag later lees ik op internet dat er protest is aangetekend tegen de uitslag. Ranziger kan ik het niet verzinnen (en ik kan u verzekeren dat ik qua ranzigheid heel wat in mijn mars heb). Hoe halen ze het in hun botte hersens? Als ze een beetje kloten in hun broek hadden gehad, dan zouden ze niet eens op het veld verschenen zijn en de eventuele verlies- punten voor lief hebben genomen. Dat zou nog eens een mooi voorbeeld zijn geweest. Nee, bij psv gaan ze eerst kijken hoe het loopt en valt het een beetje tegen, dan worden de doden er als breekijzer bijgehaald om de wedstrijd over te spelen. Dat er de bewuste avond beter niet gespeeld had kunnen worden, zal niemand tegenspreken, maar erg vreemd keek ik er niet van op. Het voetbal is zich de afgelopen jaren steeds meer buiten de maatschappij gaan opstellen, waarbij geldelijk gewin het enige is dat telt. Dat de philips sport vereniging gewoon ging voetballen, heeft mij dan ook helemaal niet verbaasd, want ook bij psv gaat men, net als bij de hoofdsponsor, over lijken. Het is niet altijd even gemakkelijk om steeds weer een stukje te verzinnen. Een drukke werkkring en dito gezinsleven maken dat de "denkbare" tijd erg krap wordt. Soms heb je echter mazzel en wordt het idee zomaar in je schoot geworpen. De afgelopen maanden hebben de media geen middel onbeproefd gelaten. Reeds ver voordat de eerste bal aan het rollen werd gebracht, werd het elftal van de beruchte Belgische kruimeldief eric g. reeds tot kampioen gekroond. Spelen was nog slechts een formaliteit. Dat de werkelijkheid andere vormen aan kan nemen, hebben de afgelopen weken bewezen. Na zeven wedstrijden vallen er al veertien (I!) verlies- punten te noteren en staat de "parel van Brabant" in de degradatiezone. Dat komt hard aan bij de club van de pratende lampenkap. Neem nou de wedstrijd die psv niet zo gek lang geleden tegen Nantes speelde. De Franse kampioen stond op dat moment met twee punten roemloos onderaan in de competitie. Erg veel zelfvertrouwen zullen zij dan ook niet hebben gehad voor het duel tegen onze "nationale trots". Op 11 september om kwart voor negen werd na het beginsignaal twee minuten stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de ramp in New York. Na die 120 seconden werd heel snel duidelijk dat er voor de eindhove- 41

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 41