Wie bewaakt de World Sinds de overgang naar de Arena maakt Ajax gebruik van de diensten van de World Wide Security, een moderne versie van de vroegere Hoogeboom-bewaking. Ondanks al de uniformen, de vaak barse gezichten en achterdochtige blikken hebben leden van de WWS net zoveel bevoegdheden als de doorsnee burger. Gewelddadig corrigerend optreden blijft nog steeds het exclusieve voorrecht van de politie. Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Sparta ging het echter mis, toen supporter Humphrey bij een uit de hand gelopen glippoging met vuistslagen in het gezicht tot de orde werd geroepen. Ook uit het verleden zijn enkele hardhandige confrontaties bekend met de leden van de WWS. De volgende vraag lijkt dan ook gerechtvaardigd: wie bewaakt de WWS? In dit eerste deel volgt nu het relaas van Humphrey, seizoenkaarthouder uit vak 125. "Rond kwart voor twee ben ik bij opgang H aan de Zuidzijde van de Arena aangekomen. Daar zag ik onder het afdakje bij de trap aan de linker kant Waily staan. Hij zei: 'hé Totti, heb je een kaartje voor me?' Wally had een seizoenkaart geleend, maar die was niet geldig voor de eerste ring. Hij vroeg mij om samen naar binnen te iopen, zodat we met zijn tweeën door het poortje moesten. Omdat ik Wally al zo lang ken, zei ik: 'doe maar, wat maakt het uit.' We zijn allebei niet al te dik en Wally is ook niet een van de grootste. Het was nog erg rustig, er was geen enkele rij, dus het viel ontzettend op. Een suppoost zag het en zei: 'ik hoop wel dat jullie twee kaarten hebben.' Ik liep langs hem heen en Wally deed hetzelfde, maar de suppoost riep: 'Nee, nee, jullie moeten wachten. De security hield ons tegen, pakte mij van achteren vast en wilde mijn kaart zien. Ik zei: 'ik wil mijn kaart wel laten zien, maar dan moetje me wel loslaten.' Dat hebben ze niet gedaan en ze bleven maar om een kaart vragen. Ik heb mij geprobeerd los te rukken, maar dat lukte niet omdat ik door een aantal WWS'ers werd vastgehouden. Het werd een heel getrek en geharrewar. Voor mij stond een Marokkaanse WWS'er met een glazen oog en voordat ik het wist zag ik zijn vuist in de richting van mijn gezicht gaan. Doordat mijn hoofd een beetje vrij was, kon ik het nog een beetje afweren. Hierna lag ik heel snel op de grond. Die Marokkaanse jongen was zo gretig om mij te slaan, dat hij vermoedelijk zijn evenwicht heeft verloren en even later lag hij op zijn knieën voor mij. Hij heeft mij hierna nog vier of vijf keer in mijn gezicht geslagen. Even later kreeg ik eindelijk een hand los, maar die werd meteen omhoog getrokken. Ik ben toen over de grond gesleept en via de zijdeur het stadion uitgezet. Even later werd mijn verloren schoen mij nageworpen door die Marokkaan. Ook Wally, die ze verder niets hebben gedaan, werd het stadion uitgezet." NIETS GEDAAN Wally bevestigt deze lezing: "het is precies in de dode hoek bij de trappen gebeurd. Ik werd meteen in een hoek gezet door een heel relaxte Surinaamse WWS'er en vertel het verhaal dat ik met de verkeerde kaart was geglipt, maar dat Humphrey wel een goed kaartje had. Opeens kwamen er twee van die blauwjassen achter Humphrey aan, die hem van achteren beetgre- pen. Hij spartelde tegen, maar dat lijkt me normaal als je plotseling door twee mensen wordt vastgehouden. Hij werd weggetrokken en toen kwam er ook nog een boom van een kerel aanzetten die hem bij zijn nek greep. Ik wilde naar hem toe, maar die Surinamer hield mij tegen. Humphrey viel op de grond en kreeg een aantal klappen in zijn gezicht. Een steward met een grijze baard (Theo, red.) heeft de deur opengezet. Ik stond op dat moment nog binnen en zei: 'dit is geen stijl hè,' en ben naar buiten gelopen." Humphrey vervolgt: "Buiten heb ik nog wat tegen ze gescholden, maar dat had niet zoveel zin, want ze deden de deur dicht. Daarop ben ik naar 36

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 36