BOEIENKONING ONTSNAPT melodie van het A-team getrakteerd. Dat was meteen ook het meest originele 'gezang' van de avond. Tot slot nog de huiskamervraag. Veel supporters zullen onderweg of tijdens het bier drinken voetbaltriviant spelen. Wat is er leuker dan je vrienden te testen op hun kennis van onbenullige voetbalweetjes? Het is alleen jammer als de vraagsteller zelf het antwoord niet weet. Je blijft allemaal met een knagend gevoel zitten, wantje wilt het toch weten. Daarom de volgende vraag: Welke drie voetballers hebben zowel voor Ajax, feyenoord als psv gespeeld? Wij kwamen niet verder dan Ruud Geels en Ronald Koeman. Wie was nou die laatste? We kwamen er niet uit. Sterker nog, de hele terugreis werd erdoor beheerst. Telkens kwam de vraag weer opborre len, waarop de gesprekken verstomden en er minutenlang werd nagedacht. Ook bij terugkeer in Amsterdam waren we er nog niet uit. Dat voetbalsupporters de meest wilde dingen meemaken tijdens trips naar het buitenland is bekend. Weinig supporters zullen hebben meegemaakt hetgeen Andrew is overko men. Bij opstootjes in de binnenstad van Kopenhagen, waarbij rake klappen vielen tussen supporters en de politie, werd Andrew aangehouden en in de boeien geslagen. Kort daarop braken nieuwe gevechten uiten deAjacied wist in de consternatie te ontsnappen. Klein detail: de handen waren nog geboeid en begonnen door al dat geduw en getrek al aardig te knellen. De boeienkoning zag daarna kans om drie uur uit handen van de politie te blijven en ging met zijn maten op zoek naar een slijptol. Helaas vormde de taalbarrière een onoverko melijk probleem. Dan maar voor 100 Kronen een zaag gekocht, maar echt soepel verliepen de werkzaamhe den niet. De zoektocht door de binnenstad van Kopenhagen ging verder en de polsen werden met de minuut blauwer. De bloedsomloop in de handen was al volledig tot stilstand gekomen en amputatie leek de enige oplossing. Bij het zien van een SM-shop kreeg een van de supporters een brainwave. In de specialitei tenwinkel werden ook handboeien verkocht en dus moesten er ook sleuteljes te koop zijn. Om een lang verhaal kort te maken: een uiterst begrip volle en in zwart leder geklede verkoper morrelde met zijn sleutelset wat aan de boeien en hupsakee. Er klonk een verlossende klik en even later volgde de bevrijding van de tweede hand. Hoewel de verkoper volgens slaafje Andrew "zwaar aan de poot was", bedankte hij hem uitbundig met een welgemeend "I love you!" en maakte vervolgens dat hij wegkwam. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 35