FC KOPENHAGEN AFC AJAX DONDERDAG 18 OKTOBER, 18.30 UUR Aantal Ajacieden: 1.200 Europese uitwedstrijden zijn het neusje van de zalm. Er valt altijd wel wat te beleven. Waar je ook naar toe gaat, het gaat nooit alleen om de wedstrijd. Het gaat om de verhalen achteraf. Want als er wat Ajax betreft niet zoveel te beleven valt, kun je het altijd nog zelf gezellig maken. De wedstrijd in Kopenhagen was er zo een. ledereen was het erover eens dat de wedstrijd slecht was en Fred Grim de held van de dag. Die kopbal van Pipo was natuurlijk geen buitenspel. Achteraf zal bij de meesten toch de tevredenheid overheersen. Het was een leuke dag met een paar mooie momenten. Vooral de persoonlijke begeleiding was een groot succes. De foto zegt genoeg: de thuisblijvers hadden weer eens ongelijk. Dit zouden meer clubs moeten doen (behalve misschien in Engeland). Verder zag de groep supporters die vanaf The Scottish Pub naar het stadion liep, een spookrij der op een politieauto botsen. Waarschijnlijk had de bestuurder geen zin op de overstekende Ajacieden of op een groen verkeerslicht te wachten. In ieder geval trad de Kopenhaagse politie zonder aanzien des persoons op en aarzelde niet de surveillancewagen als botsauto in te zetten. De spookrijder werd direct in de boeien geslagen. Dat hij daarbij werd gadegesla gen door een groep van honderd lachende en juichende supporters maakte het voor hem extra gênant. Van al die avonturen wordt een mens dorstig en dan ga je, eenmaal in het stadion, op zoek naar iets drinkbaars. Dat de Denen, die toch een reputatie als bierdrinkers hebben hoog te houden, dan niet verder komen dan het aanbie den van het goorste evenementenbier, viel even vies tegen. Als degenen die niet bovenin het vak, maar op de omloop hun biertje probeerden te scoren, dit hadden geweten, zouden ze misschien minder ijverig op zoek zijn gegaan. Of het was het juist de onvrede over het evenementbier die voor chaotische taferelen zorgde. De stewards die hier iets aan wilden doen en het veld af marcheerden werden op de

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 34