GEVOEL ACHTER HEKJE De masten zijn al van heel ver te zien. Hun heldere licht moet welhaast de hemel verlichten. Wat anders dan het paradijs verdient het om zo'n gigantische hoeveelheid licht op zich gericht te weten. Rijdend door de oude Amsterdamse wijk, doorspekt met historie, doemen de enorme constructies steeds in flitsen op. Het mooiste is het uitzicht nog buiten op het plein, wachtend in de rij. Heerlijk de spanning in het lijf. Adrenaline zoals alleen een voetbalfan die kan voelen. Toch geïmponeerd door dat klotepaard. Even de spanning bij het zien van het aanplakbiljet met de onheilspellende tekst "Valse kaarten in omloop". Eenmaal door de poort begint het stadion nog meer te zuigen. De lichtmasten zijn niet meer het richtpunt, de onbedwingbare drang stuwt nu richting de ingang van het vak. Als jochie aan de hand van je vader op zoek naar ingang LL, als puber op zoek naar SS en als midtwintigerop zoek naar fucking Zuid H. Als een ervaren masochist nog even het moment van binnentreden uitstellen door een bezoek aan de toiletten, even onverzorgd als authentiek. De herinnering, vertroebeld door vele jaren commer cie, vertelt toch het neerleggen van een kwartje, of het waar is, niemand weet het. Dan komt echt het moment dat de opgang wordt opgezocht. Het kaartje wordt nonchalant uit de zak getoverd, de controleur scheurt de controle- strook af. De klim kan beginnen. De klim, die ailes doet samenkomen, aile spanning wordt 30 gebotvierd op de zestig jaar oude betonnen trappen. Af en toe een blik rechts over de schouder, richting plein, richting Take Five, FEBO en wachtenden beneden. De laatste trappen zijn nat van de urine van medesuppor ters, echt fijn? Stinkt pis van Ajacieden niet? Waarom verlangen al die mensen hier naar terug? Het is echt, origineel, puur, het is voetbal. Dan komt het heerlijke moment. De laatste stappen, de kop naar beneden gericht, om dan op de laatste trede een moment, misschien slechts een seconde, maar een eindeloze seconde in te houden, een diepe inademing, hoofd omhoog en daar ligt ze voor je. De oude krakende dame. Betonrot, hekken, prikkeldraad, een gigantische afstand naar het veld en als het meezit een flink plens regen op je pan zijn eigenlijk de voornaamste kenmerken van dit

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 30