cJÖARKfW^ deze. gxappawnafeeJi woei Jocutte üoonsteMen en niet M- uan Pnaag! Hallo dan! Nu de directie van Ajax bekend heeft gemaakt dat al het gezeur en gepraat rond het personeel eens afgelopen moet zijn, maken zij een start om deze terreur uit te bannen. Of het nu gaat om eigen personeel, boeren, burgers, pers of buitenlui, Ajax gaat de koude oorlog beginnen. Is het niet goedschiks, dari maar kwaadschiks! Ze zullen er niet van weerhouden worden om grove middelen in te zetten, desnoods de rechter en als deze het niet kan doen dan gebruiken ze tomahawkraketten. Als deze hun doel niet treffen dan gaan we over op zelfmoordcommando's. Op gezag van M.v.Praag zal dan een oude vrijwilliger van Ajax op een fiets een dodelijk ongeluk veroorzaken. Dus allen wees gewaarschuwd, met name de DAS- redactie en de pers zullen, na in kaart te zijn gebracht, het zwijgen opgelegd krijgen. Ook bedrijven die deze personen onder hun dak hebben en niets aan die praktijken doen, zijn vijanden van Ajax. Ik ga dus op mijn woorden passen, want ik heb geen zin dat Ajax een vijand wordt van zichzelf. Ik ben immers een kritische supporter met een mening die ik volgens de wet mag uiten. Waarbij ik ook nog eens vind dat juist mensen die al 10 tot 50 jaar en meer naar Ajax gaan, Ajax zijn (spelers, trainer enz. blijven maar een paar jaar). Ik schrijf een column voor de DAS, waarin ik met een spatje humor probeer uit te leggen hoe ik ergens over denk zonder een steen door het museum te gooien. Ook ben ik in dienst van de SVA waar ik supportersbelangen op mijn eigen manier vertaal en naar voren breng, dus eigenlijk val ik ook onder het eigen personeel. Daarom ben ik bang, dat ik straks een bakkie sterrenthee krijg met een zakje miltvuur en gekke-koeien- melk. Ik zal voortaan dus over mezelf gaan orakelen. Een gewaarschuwd mens telt immers voor twee. Als ik nadenk over hoe sommige supporters M.v.Praag, Adriaanse en leo beenhakker soms belachelijk maken, moet ik eerlijk zeggen dat ook ik het niet meer had gepikt. Ik had ook iedereen die mij zo voor schut zet aangepakt. Wat is er nu leuker dan via de rechter je gelijk te halen? Niet leuk is het als je verliest en de rechter zegt: "Joark, jij paardenlul, heb je niets beters te doen dan je druk te maken over grapjes". Ik zie het al voor me hoe het er aan toe gaat in de rechtbank. "Ja maar meneer de rechter," zeg ik dan, "U vindt het toch ook niet leuk als je op de Efteling je hoofd op een paal ziet en iemand geeft een klap met een hamer op je afbeelding. Ik heb hoogtevrees en als ik dan zie dat mijn look-a-like 10 meter omhoog vliegt, word ik daar niet goed van". De rechter antwoordt dan: "Wees blij dat je kop niet op een blok met een hakbijl ligt". "Hmmm daar zit wat in, maar vindt u het leuk als u steeds voor schut gezet wordt en verhalen over je verteld worden waar de helft maar van waar is? Er zijn altijd mensen met een IQ van 0 die al die onzin geloven". "Dat ligt er aan wie of wat het zegt". "Hoe bedoelt u meneer de rechter?". "Luister Joark, jij hebt genoeg ervaring om te weten dat waar je het meest van houdt, je ook het meest op afgeeft. Ik adviseer je om met al je wijsheid, alles te bespreken met de mensen die dat doen. En je zal zien dat er zo een hoop misverstanden uit de weg geruimd zullen worden. Waar twee kijven op elkaar, hebben er twee schuld! En zeg nu zelf, al dat gelul en geroddel, het lijkt af en toe net een dameskransje in het wereldje van Ajax. Ik moet eerlijk zeggen: mijn vrouw vermaakt zich prima met al deze onzin. Waarom maken jullie niet een programma a la Big Brother? Volgens mij halen jullie de beste kijkcijfers ooit. U kent de spreek woorden toch wel. Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd, en hoge bomen vangen veel wind". "Euh ja meneer de rechter eigenlijk heeft u wel gelijk, ik ken ook een paar spreekwoorden. Ze kunnen beter over me fiets lullen dan over me lui fietsen, en zolang er over me geluld wordt, leef ik nog. En, en, en praatjes vullen geen gaatjes". "Juist! U ziet het meneer Joark, u beseft nu dat u eigenlijk vrienden voor het leven bent met die mensen die zo doen. En stel je eens voor dat als je ooit weg gaat, iedereen je ook meteen mist en zegt: eigenlijk hadden we Joark een topafscheid moeten geven". "Jajaja, ik begrijp het, laat iedereen maarzo veel mogelijk over me lullen en grappen maken, want dan weet ik dat deze mensen van me houden".Met vriendelijke groet, Ben blijven Laden Lang Ajax Terrorist. Ik zet maar geen handtekening van Bin Laden, voor je het weet zitje meteen rechtszaak. 23

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 23