Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem info@deajaxster°nl bèhQudl zich het recht een brief in te korten. schrijvilBffiygft niet de mening van de redactie te zijn. Amerika 11 september 2001 On behalf of American Ajax fans everywhere, I want to thank you all the F-Side, Section 410, visiting AZ supporters, Ajax the club (the players, coaches and staff), and the hundreds of people who sent emails of condolence for your incredible show of support. Words cannot adequately express our gratitude, appreciation and love, any more than they can express our horror and outrage at the terrorists' actions on September 11. All week, Ajax fans from around the world but especially from Holland have been posting messages of condolence to our discussion page. If anyone ever asks me again "Why do you love Holland so much?", I will only have to point to that page. In Sunday's Ajax-AZ game at the Amsterdam Arena, both teams played with black memorial armbands (although AZ's black shirts made the bands less obvious). There was a very stirring minute of silence prior to kick-off. (I personally have never heard such a perfectly observed moment of silence in a sports arena. There was not a single audible word, clap or whistle; not so much as a cough). There was also an amazing array of American flags, of all shapes and sizes, on display in the Arena. And there were several hand-painted signs expressing sympathy and support. After the kick-off, thousands of the Ajax supporters sang "You'll never walk alone" together. I also want to thank the AZ players and traveling supporters for honoring the silent tributes so perfectly. Thank you, fellow Ajax fans, for providing the beautiful silver lining around this impenetrably dark cloud. With your encouragement, we know that that we'll never walk alone. Yours sincerely, Jim McGough, Publisher, Ajax USA. SMS We horen al een tijdje niet zo veel meer van hem, maar afgelopen zondag (Groningen-Ajax) was hij er weer: Michael van Praag. Na een waardeloos begin moest Co oprotten van de supporters, maar nu na 7 wedstrijden die winnend werden afgesloten, werd het volgens Van Praag toch wel eens tijd dat er pro- Adriaanse songs van de tribune zouden rollen. Aldus in een sms-bericht aan een bekende supporter in de rust van Groningen-Ajax. De songs op de tribune ontstaan spontaan en er is niet één persoon die bepaald wat er gezongen wordt. Kennelijk dacht Van Praag dat hij de songs op de tribune kon sturen door middel van een sms-je. Is hier sprake van een nieuwe trend? Krijgen we straks sms-jes met kledingcodes, eetregels, toiletbezoektijden en andere onzin? Als meneer Van Praag het zo goed weet, laat hem dan zelf in het uitvak gaan staan en songs aanheffen in plaats van dirigentje spelen via sms. Bert Bullebak. Co Allereerst mijn complimenten voor de redactie van de DAS, die gelukkig een einde maakte aan de eindeloze discussie over het wel of niet moeten zingen in het stadion. De echte suppor ters weten wat ze te doen staat tijdens de wedstrijd. Waar ik mij als supporter veel drukker om maak is het niet Ajax-waardige voetbal dat we de laatste tijd voorgeschoteld krijgen. Ik vraag me dan ook werkelijk af of ik zo wel het kampioensfeest wil vieren. Ok, we staan bovenaan de ranglijst maar dat er nou wedstrijden zijn waar ik echt van geniet En waar ik het meest verbaasd over ben, is dat een ieder die eerst Co Adriaanse afviel nu zegt dat hij het goed doet, alleen omdat we bovenaan staan dan 20

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 20