(Ut dien ajjQebeeS.de. peJiSonage (Uejjt niets, maan dan oofe niets, met M- UQk te mafeen! geruchten heeft Frank Rijkaard zelfs al een voorcontract bij Ajax getekend om bij het nakende ontslag van Adriaanse direct in te kunnen springen. Voorwaarde van Frank is echter wel dat de huurlingen Witschge en Winter weer in genade aangenomen worden, waarna zij als de verlossers van Ajax in de Arena terugke ren. In rotterdam-zuid lijkt f* de-hoge verwachtingen in te lossen. De club presenteerde genoegzaam de volgevreten van hooijdonk en toverde en passant de vederlichte ono uit het land der sumoworstelaars tevoorschijn. Beiden blijken goed voor voldoende positieve binnen- en buitenlandse persattentie en een florerende merchandising. Ook op het veld weten zij hun vedettereputatie waar te maken, waardoor de titelrace met de gedoodverfde kampioen psv tot op heden spannend verloopt. Nadat wonder baarlijk genoeg de eindhovense selectie intact is gebleven, rijgen ook daar de overwinningen zich aaneen. Alles het gevolg van het beleid van allemansvriendje gerets en ex-jood amesen aldus de media. Nek aan nek gaan f* en psv uitmaken wie als kampioen de kampioenenliga mag gaan betreden. De noorderling Jan van Dijk zet ondertussen het zuidelijke Kerkrade nog verder op de kaart met Van der Luer als stralend middelpunt. Als verklaring voor het sprankelende spel geeft mister Groningen aan dat de nuchter heid en werkethiek in Neerlands meest beschei den provincies hetzelfde is. Het jonge Vitesse van Ronald Koeman is in dit gevecht de absolute runner-up. FC Twente, onder de joodse hoede van Schip Ahoy, neemt de nummer vier positie in vlak voor het ontketende Sparta. Het wordt een seizoen om nooit meer te vergeten: wat een nachtmerrie. DE REALITEIT Najaar 2001Het gaat allemaal iets anders dan verwacht. Waar iedereen bang voor was, is gebeurd, de wereld staat volledig op zijn kop. Binnen vijf weken tijd is weer eens gebleken hoe onvoorspelbaar sport en de voetballerij in het bijzonder kan zijn. Adriaanse is massaal in de verdediging gegaan en bewijst daarmee dat in het voetbal de aanval niet altijd de beste verdedi ging is. Alhoewel de media met afschuw spreekt over een Berlijnse Muur wordt er eindelijk weer gewonnen. Het "Met kerst zijn we kampioen (en misschien al met Sinterklaas)" klinkt luid vanach ter het doel op Zuid. Sparta is zojuist opgerold met drie-nul na een sprankelend half uur en de week erna in Groningen kruipt Ajax nog meer uit zijn schulp en droogt het de thuisploeg volkomen verdiend af. Twaalf punten voorsprong op het psv van de Belgische baardmans gerets dat zielloos zijn wedstrijden in de eredivisie afwerkt. Van een kampioensrace met het al weken uitgebluste r* is geen sprake. Sparta, met als boegbeeld techni cus Steve Goossen, houdt met twee vingers in de neus gelijke tred met het sterrenensemble uit eindhoven. De verdwaalde Van Dijk is inmiddels volkomen terecht op de keien gesmeten, nadat hij een vuil spelletje speelde met Van der Luer. In Tukkerland bewijst Johnny dat hij het hoofdtrai nerschap aan kan en Koeman draait rustig op de tweede plaats mee. Ondertussen zijn de media opvallend mild in hun oordeel over gerets. Zoals de pers ook de falende bertje spaart. Kennelijk doet het er geen reet toe wat er in de havenstad wordt gepresteerd. Het voetbal is er toch al nooit om aan te zien geweest, dus kennelijk is er weinig nieuws onder de zon. Het is echter opvallend hoeveel stront Adriaanse al over zich heen heeft gekregen, krijgt en ongetwijfeld zal blijven krijgen. Dat hij de doodlopende weg van naïef aanvallen heeft durven verlaten en kiest voor zekerheid, punten en zijn eigen hachje, verdient misschien ietsje meer mededogen. Met punten verkrijg je meer zelfvertrouwen en uitein delijk ook weer beter voetbal. Toch, het heeft allemaal niet veel gescheeld of in oktober was daadwerkelijk een envelop op de deurmat van Co geploft. Nu lijkt het reëler dat Ajax regelrecht op het kampioenschap en een derde jaar Adriaanse afstevent. Of is Co hetzelfde lot als Ivic beschoren? Want ja, het is algemeen bekend: zonder specifieke vleugelspelers spelen in de Arena wordt alleen maar gepruimd bij winst. Zodra Co het flikt om met z'n defensieve tactiek twee keer op rij te verliezen is de boodschap duidelijk: exit Adriaanse, hoeveel punten de voorsprong) ook bedraagt. Het wordt een, seizoen om nooit meer te) vergeten: wat een kentering. Shari Jamungu Ed Ad van Eunen 16

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 16