Eunen gaat diep DE OMGEKEERDE WERELD door mr. Ed Ad van Eunen aan de invulling van shirtnummer 14 serieus aandacht te gaan besteden. Inventarisatie van de huidige situatie leert dat de selectie tot op heden weliswaar boven verwach ting presteert, maar dat dat toch nog wel op een aantal punten verbeterd kan worden. Wanneer we de huidige selectie van achter naar voren overzien, komen we waarschijnlijk meteen al het grootste knelpunt tegen: de nummer 1 positie. Vriend en vijand zijn het er toch min of meer over eens dat Fredje Pruimtabak Ajax op jaarbasis toch wel een slordige 20 punten kost. Het aantal wedstrijden dat ie voor je wint is onbekend. Zelfs z'n fanclub zal hier in de verste verte geen reële opgave van kunnen doen. Maar kennelijk spelen keeperskwaliteiten bij Ajax amper een rol. Het spreken van de Nederlandse taal is voor de technische staf al reden genoeg om een vaak falende doelman te laten staan. Sterker nog, ze maken 'm zelfs aanvoerder. Welnu, het moment is daar om hier verandering in aan te brengen. Sinds een paar maanden ligt het alternatief namelijk voor het contracteren. Onze nationale tweede doelman is zoals bekend bij het Liverpool van Jari om duistere redenen volledig op een zijspoor gerangeerd. Na het vastleggen van de beste speler van f* van de laatste 10 jaar, jurek dudek, wacht Sander Westerveld namelijk met smart op een leuke club die hem uit z'n lijden komt verlossen. Het is werkelijk onbegrijpelijk dat Ajax deze kans nog steeds niet heeft gepakt. Sander Westerveld is een van de grootste Nederlandse keeperstalenten, is jong, ambitieus, spreekt Nederlands en hoeft niet eens een buitensporige transfersom te kosten. Bovendien straalt de geboren Tukker de 'kom maar op, ik keep voor Ajax' mentaliteit uit, bepaald geen onbelangrijk detail. Zou ook niet weten waarom een doelman niet het nummer 14 zou kunnen dragen. Waarschijnlijk is er ook bij Ajax niemand die dat kan vertellen. Men wacht slechts tot er een club komt die ze voor is. Ed Ad van Eunen verzorgt wekelijks op de zondag om +/- 14.15 uur een gedicht op Amsterdam FM. Bij de thuiswedstrijden van Ajax is hij op dezelfde zender te beluisteren rond 16.50 uur. Onder het mom van "Op een slof en oude voetbalschoen" doet hij in dichtvorm verslag van de zojuist gespeelde wedstrijd. HET SCENARIO Najaar 2001Het gaat allemaal zoals verwacht. Het scenario voor dit seizoen was al ver voor aanvang geschreven. Op het moment van de vorige deadline van DAS leek het er nog op alsof Ajax dit seizoen blij moest zijn als het gelijke tred zou gaan houden met Sparta. Welnu, we mogen al blij zijn als we nog boven Den Bosch en Fortuna eindigen dit jaar. In plaats van zakdoek jes toont iedereen behalve de media en de F- Side mededogen met Co. Met een karrenvracht aan blessures en ongemotiveerde vedetten en naïef het envelopsysteem hanterend wordt het jonge onervaren Ajax keer op keer slachtoffer van counterende tegenstanders. Slechts 7 punten uit evenveel wedstrijden. Abominabel goed voorspeld door de landelijke voetbalpers. De kasteelbewoners zijn onder Rijkaard en zijn tactisch verlengstuk op het veld Arie Winter inmiddels zeer goed in de race om Europees voetbal. Volgens hardnekkig aanhoudende 15

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 15