FC GRONINGEN 1 4 AJAX ZONDAG 30 SEPTEMBER, 13.00 UUR Broerse (52) Van der Vaart (35), Pipo (45), Van der Meyde (77), Machlas (90) Aantal Ajacieden: 800 Groningen uit om 13.00 uur. Is voetbal dan echt van canal+? Ajax begint met het oude vertrouwde 4-3-3 systeem. Tijdens de wedstrijd zal blijken dat Van der Meyde en Pipo op de vleugels een toch wat vrijere rol zullen hebben. De Cler speelt voor Makswei. Toch verrassend. FC Groningen laat Ajax vanaf het begin veel in balbezit komen. Al snel in de wedstrijd heeft Slatan mot met een Groningse verdediger. Het is beter als hij zijn ellebogen thuis houdt. Zijn onbezonnen actie zal tot gevolg hebben dat we het een wedstrijdje of vier zonder hem zullen moeten doen, en dat is zonde. Hij speelt namelijk een hele nuttige rol in dit Ajax. FC Groningen laat het balbezit aan Ajax dat daardoor lekker in het spel kan komen. De kansen en doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven. De gehele eerste helft is het muisstil in het normaal zo luidruchtige Oosterpark. Een stadion dat helaas gaat verdwijnen en ingeruild zal worden voor een moderner stadion. Zonde. Van der Vaart opent weer de score. Slatan pakt weer een assist. Er zijn dan al wat kansjes gemist. Vlak voor rust scoort Pipo mooi de 0-2. Onder de rust hoor je iedereen denken: "de Groningers na de rust even laten uitrazen en dan zelf afmaken". Helaas komt Groningen te snel op 1-2. Corner in het doelgebied wordt niet voldoende weggewerkt en Grim wordt eindelijk weer eens gepasseerd. Daarna heeft Ajax het een paar minuten moeilijk. Na die paar minuten is het over en is het wachten op de 1 -3. Dat duurt eigenlijk nog te lang. Kansrijke situaties worden niet afgemaakt. Van der Meyde klopt dan de Groningse keeper in een kopduel: 1-3. Co gaat wisselen. Machlas en Knopper komen erin. Zij zorgen samen voor de 1-4: Knopper met de assist, Nikos met het doelpunt. Jol fluit direct af. Diezelfde Jol had even daarvoor verzuimd Ajax een penalty te geven: Richard Knopper werd in het strafschopgebied bijna afgezaagd. Jol vond 1-3 genoeg op dat moment. Opvallend in de hele wedstrijd is dat Trabelsi er voor zorgt dat gloeilamp robben achter hem aanloopt in plaats van andersom. Ajax wint de derde uitwedstrijd op rij. Dat is een mooie prestatie. 651 kijken wordt steeds leuker. 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 13