GAME door Opa Spoor FC TWENTE 0 AFC A J AX 2 AFC AJAX 1 AZ 0 W? - - ZATERDAG 8 SEPTEMBER, 19.30 UUR Happie(19), Wamberto(87) Aantal Ajacieden: 1.200 Zeg mien jong: als we het nu efkes uit de hand loaten lopen hoeven we de volgende keer niet zo veul kaartjes noar Amsterdam te sturen! ZONDAG 16 SEPTEMBER, 14.30 UUR Van der Vaart (90) Aantal Ajacieden: 33.000 Wat kan lelijk soms mooi zijn! Twente uit op een zaterdagavond, da's weer wat nieuws. Vorig jaar nog een goede herinnering aan deze wedstrijd. Nu is het anders. Twente hoeft geen bekerfinale te spelen. Voor de wedstrijd barst er een lekker buitje los. Als de spelers het veld opkomen heerst er een lekker sfeertje. Ajax begint weer met de Celtic-variant. Ook Twente speelt met een karrenvracht aan verdedigers. Valt me een tikkeltje tegen van Schippie. Niet verwonderlijk dat het spel zich grotendeels op het middenveld afspeelt. Er zijn weinig mooie dingen te bewonderen. Slatan Happie bewijst dan een echte spits te zijn. Boschker verdedigt wat te makkelijk uit. Hij vergeet het beentje van Slatan. Leuk dat hij al staat te juichen voordat hij scoort. 0- 1Lekker. Tot de rust valt er dan wel heel weinig te beleven. Ajax hoeft niet zo nodig. Twente weigert voorals nog enig risico te nemen. Na de rust enige druk van de Tukkers. Grim verricht een paar mooie reddingen. Het is voor Ajax verdedigen wat de klok slaat. De spitsen krijgen amper bruikbare ballen, omdat het middenveld de ballen niet lang genoeg kan vasthouden. Twente raakt op het eind vermoeid. Mido komt er in en forceert korte tijd later een pingel. Helaas mist Knopper. Hard op de lat. Zonde. Toch nog even een minuut of wat in grote spanning zitten. Een paar minuten later is de spanning verdwenen. Slatan verzorgt een mooie assist voor Pipo die de 0-2 scoort. Dik tevreden de trein in. Slechte wedstrijd met drie punten. Heerlijk!! Een wedstrijd na de ramp. Geen poespas voor, tijdens en na de wedstrijd. Zo hoort het ook. De minuut stilte was indrukwekkend! Eigenlijk is het zo veel mooier. Die stompzinnige "Countdown" kan worden afgeschaft. Al dat geschreeuw voor de wedstrijd, laat de supporters zelf zingen. De wedstrijd is helaas ook een ramp. De halflege Arena is getuige van een baggerwedstrijd. Ajax bakt er niets van en speelt in het tempo van een wijkagent (alweer sorry jongens). Er lukt weinig. AZ trekt zich massaal terug en heeft schijt aan het publiek. Kakkerlak moens begint volgens mij tijdens de warming-up al met tijdrekken en zal dit tot 1 minuut voor tijd volhouden. Geen speler van Ajax die hiertegen ageert. Passiviteit is troef. Vreemd: een goede wedstrijd zou de kaartver koop voor donderdag nog wat kunnen opkrikken. Voor straf zou de Arena tijdens de regenbui het dak moeten opengooien. Ajax krijgt amper kansen. AZ krijgt 5 minuten voor tijd de grootste kans. Gelukkig mis. De 90 minuten zijn al voorbij. De scheids kan wel 10 minuten bijtellen. Laatste aanval van Ajax: de bal wordt hoog ingebracht, Slatan kopt door, de goed invallende Mido kopt door en Van der Vaart scoort achteloos maar prachtig de niet meer verwachte 1-0 langs de hoogst irritante kakker lak. ledereen springt bijna het dak van de Arena er af. Als de scheidsrechter lef in zijn donder had gehad had ie direct afgefloten. Had leuk geweest voor moens. Wat zijn dit belangrijke (bonus)punten. Slecht spelen en winnen: da's goed. Maar niet te vaak. Slecht voor je hart. 10

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 10