kort Filevorming voor ingangen bij Ajax-Celtic (en de oplossingen) Bij Ajax-Celtic is de Arena voor het eerst sinds tijden uitverkocht. Goed voor de penningmees ter, maar niet voor de meeste fans, want die moeten bijna een half uur wachten voor ze de Arena binnen kunnen. Er zijn drie redenen voor de veel te lange wachttijden. Allereerst zijn er gewoon te weinig ingangen, iets wat gezien de beschikbare ruimte op een simpele manier moet kunnen wordea verholpen. Ten tweede is het doorlaat-systeem zelf te traag. Handmatige controle in combinatie met tourniquets, het Britse systeem, gaat veel sneller. Bijkomend voordeel is een stukje werkgelegenheid. Tot slot levert de fouillering vertraging voor wachtenden op. Dit zal dan ook buiten de wachtrijen moeten gebeuren. Door een herindeling van de ruimte achter de tourniquets moet ook dit gemakkelijk zijn te verwezenlijken. Supporterstoernooi weer een succes! De geest van Johan Cruijff waarde rond op het verregende supporterstoernooi, dat op 2 juni werd gehouden. Het team van de OFA/Oude garde F-Side had zich voor die gelegenheid in een bijzondere outfit gehuld. Alle spelers droegen het shirt met nummer 14 in de hoop iets van de magie van de maestro te kunnen meepik ken. Veel heeft het allemaal niet geholpen, want het team, dat elk jaar tonnen zwaarder lijkt te worden, werd kansloos uitgeschakeld in de voorronde. Ondanks het beroerde weer kon organisator Dick Lindenboom tevreden terugkijken op het toernooi, dat voor alweer de vijfde keer door het team van De Stud werd gewonnen. "Jan Steen" en "Supporters uit Zaandam" legden beslag op de tweede respectievelijk derde plaats. Of het toernooi volgend jaar weer in dezelfde opzet zal worden gehouden, is de vraag. De komst van een supportershome biedt nieuwe mogelijk heden om een en ander rondom de Arena te organiseren. Het team van de OFA/Ouwe Garde F-Side dankt sponsor De Kleine Arena voor het ter beschik king stellen van de voetbalshirts! Onderzoek naar berichtgeving over voet balvandalisme Het zoveelste onderzoek naar voetbalvanda lisme heeft het licht gezien. Jolanda Heurter en Sherien Verkaik, beiden tweedejaars studenten Communicatieweten schap aan de UvA en tevens grote fans van Ajax, bogen zich over de vraag of er een verband aanwezig is tussen het voetbalvandalisme en de berichtgeving hieromtrent. Verondersteld werd dat voetbalclubs journalisten verhinderen om verslag te doen van ongeregeldheden, waardoor de berichtgeving over het verschijnsel afneemt. Dit zou een positieve invloed hebben op het vandalisme. Uit literatuur is gebleken dat de media een versterkende invloed hebben op het vandalisme. Hooligans halen informatie uit de media over acties van zichzelf en van de tegenstanders en passen hun gedrag aan op het verwachtingspa troon van de media. Doordat de media aandacht schenken aan voetbalvandalisme, bereiken hooligans hun doel: aandacht trekken. De berichtgeving werd door de jaren heen steeds sensationeler. In publicaties uit de jaren '90 wordt dan ook gepleit voor objectievere berichtgeving. Dat dit vrijwillig vanuit de journalis ten zelf zou komen, leek de onderzoekers onwaarschijnlijk, aangezien voetbalvandalisme gebruikt werd in de strijd om de hoogste kijk-, luister- en oplagecijfers. Zouden de clubs zelf het heft in handen genomen hebben? 4

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 4