karren staan binnen, geen kar mee nemen a.u.b. Eenmaal in de enorme winkel van de transfers hadden ze alleen nog oog voor Poolse middenvelders zonder BTW. Zomer 2001 Wat het boven geschetste scenario betreft, is Cootje zeker een verademing. Vooral vorig seizoen hield hij zich opmerke lijk rustig. Een rustige en goede Tsjech en een tot nu toe wat tegenvallende Noor kwamen de gelederen van Mokum FC versterken. Maar het lijkt alsof het er deze zomer toch weer een beetje Makro-achtig aan toe is gegaan binnen de technische staf van Ajax. Er werden weer eens gedaan. Uit het niets, en bijna voor niets, kwamen ineens de Pettersons, de Finidi's en de Litmanens. Tot Ajax de goudmijn in de vorm van de Champions League en de Arena aanboorde. Waar Arie van Os tot die tijd altijd zuinig was geweest, waanden hij en de zijnen zich ineens in een zelfbedieningsgroothandel voor spelers. Met zoveel geld op zak leken al die leuke en exotische buitenlanders wel prijspakkers, zelfs inclusief de BTW. En hetzelfde enthousiasme als mijn blonde schone was overvallen, overviel het bestuur en de technische staf van Ajax. Kwamen ze binnen voor een jonge Nederlandse linksback, eenmaal in de enorme winkel van de transfers hadden ze alleen nog oog voor Poolse middenvelders zonder BTW, Braziliaanse buiten spelers (13 voor de prijs van een dozijn), maar vooral de voordeelverpakkingen van vijf spitsen vonden gretig aftrek bij de Amsterdamse club. Arie sputterde zo nu en dan dapper tegen, maar kon de vragende ogen van zijn technische staf toch niet weerstaan. "Waar laten we dit allemaal?", vroeg hij nog. "Kom Arie, even aanpakken, we hebben kleedka mertwee toch nog", sprak Michael hem toe. En zo kwamen Benni, Ledezma, Sibon, Rudy, Sier, Kinkladze en vele anderen. Bij het begin van het seizoen bleek dan vaak de echt gewenste versterking afwezig. Vooral de sympathieke Deen Morten Olsen maakte zich schuldig aan dit Makro-gedrag. Ook Jan Wouters mag een behoorlijke rij miskopen op zijn conto schrijven en zelfs Louis was niet geheel zonder zonden (Gabrich, Van Vossen, need I say more...). twee topspitsen gekocht, maar de club vergat in eerste instantie een rechtsback aan te trekken en linksback Maxwell lijkt nog wel wat erg nat achter de oren. Op het laatste moment bleek er toch nog een rechtsback in de schappen te liggen. Niet Nederlander en Amsterdammer Lamey, maar een Tunesiër met een fantastische traptechniek kwam naar de Arena. Een groot succes, want in zijn eerste wedstrijd, het collec tieve drama tegen Celtic, werd hij meteen volkomen onterecht Man of the Match. Met een overvolle kleedkamer twee gaat Amsterdam het nieuwe seizoen in. Twijfel maakt zich wederom van mij meester. Zal dit Ajax goed genoeg zijn voor prijzen? Wat hebben we aan spitsen als we Shota en Nikos al hebben? Krijgt de jeugd na de laatste aankopen nog wel kansen? Veel vragen aan het begin van het seizoen. De voorlopige antwoorden luiden dat er twee Nederlanders in het veld staan, waarvan veel mensen op de tribune de keeper liever kwijt dan rijk zijn. Ajax wordt Chelsea aan de Amstel genoemd en de supporters moeten wederom een aantal moeilijke namen uit het hoofd leren. Ik zie liever Heijtinga het proberen, dan Yakubu falen.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 45