GEDRAG "Waar laten we dit allemaal, hier hebben we toch helemaal geen ruimte voor?" Okselfris in de metro "De volgende halte is Van der Madeweg, overstappen voor lijn 53 richting Gaasperplas en de lijnen 53 en 54 richting Centraal Station." Zeer verheugd was ik door deze boodschap, uitgesproken door het bandje met de vriende lijke, helaas niet altijd even betrouwbare, vrouwenstem. Het was zo'n benauwde zweterige dag zoals je die alleen in Nederland hebt. Samen met mijn vriendin begon ik aan de wandeling naar de De Flinestraat, die altijd weer iets langer is dan je denkt. Niet geheel droog onder de oksels bereikten wij, ik iets natter dan mijn wederhelft, het paleis van de grote hoeveel heden: de Makro. Even foto's ophalen.... Mij bedenkend dat ik nu toch echt eens mijn rijbewijs moest gaan halen, wilde ik recht op mijn doel afgaan. De vakantiekiekjes moesten opgehaald worden. Het scheen zo lekker goedkoop te zijn bij de Makro en als eike Hollander ben ik dol op dat achtletterige woord. Half in gedachten begaf ik mij richting die net iets te steile roltrap, toen ineens mijn rustige gangetje wreed werd verstoord. Een korte blik rechts van mij deed onmiddellijk een slecht voorgevoel bij mij ontstaan. Ik keek recht in de enthousiaste ogen van het meisje waarmee ik zo vaak het bed had gedeeld. "Laten we nog even een rondje lopen of er iets leuks of handigs is", klonk het onschuldig uit haar mond. "Nee absoluut niet, we komen alleen de foto's ophalen", dacht ik stoer. "OK schatje, wat jij wilt", zei ik soft. Het blije ding was jaren niet in de Makro geweest en werd toch wat opgewonden van al die goedkope spullen. Van schap tot schap moest ik achter haar aanhollen. Het begon met zes tubes tandpasta, altijd handig, en via zes liter flessen Head and Shoulders, ben je weer een tijdje van die ondergesneeuwde schouders af, stonden we ineens twee 9,6 kilo pakken waspoeder in te laden. Dit leek mij de grens en in een poging enige autoriteit van mijzelf uit te laten gaan, sprak ik streng lieffie: uh... uhm... tsja... hebben we dit echt nodig?" "Ach zeur toch niet zo, komt altijd op", was wat ik te horen kreeg en ik wist onmiddellijk weer wat mijn plaats was. Een ultieme inspanning om de koopwoede te laten eindigen, ontsprong aan mijn lippen: "Waar laten we dit allemaal, hier hebben we toch helemaal geen ruimte voor?" Ook dit argument werd even bits als de eerdere weggevaagd en uiteindelijk stond ik enkele honderden guldens af te rekenen bij de altijd onhandige caissière. Vergeten Na een ritje met TCA stond ik met veel te veel spullen voor mijn bescheiden optrekje. Mijn vriendin begon opgetogen alle megadozen Dreft, AA en Andy weg te stouwen in de voorraadkast. Deze bleek al snel vol te zitten, zodat andere ruimtes van mijn appartement moesten worden aangesproken om de resultaten van de gulzige kooplust zo mogelijk uit het zicht, maar tenminste uit de loop te krijgen. Overvol was het ineens in huis en ineens drong het tot me door, we waren de foto's vergeten!!! Van alles in huis, maar niet waarvoor we weggingen. Het aankoopbeleid van Ajax Zo stel ik me ook het aankoopbeleid van de mooiste club van Nederland voor. Jarenlang moest Ajax op de centjes letten en werden aankopen met de grootste zorgvuldigheid 44

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 44