financieel opzicht dan" (er volgt een vreemd kirrend lachje). Begripvol hummen we mee en schrapen de keel voor onze volgende vraag. "Zeg snaveldonk, waarom heb jij je altijd voor het karretje van de scf laten spannen? Hadden ze je zo in de tang dat er geen weg meer terug was?" Minutenlang geen reactie, dan vervolgt Snaveldonk in een laag tempo. ...ik kon geen kant meer op. Op straat was het levensgevaarlijk, dus liep ik elke dag op de loopband van dat verdomde sportzaaltje in het hotel. Het werd een hel, want die sportinstructeur zette de band telkens een tikje harder. Ik voelde mij als een rat in een tredmolen." Een vreemd borrelend geluid vanaf de grond trekt onze aandacht. Nu pas valt ons op dat de gewraakte boekenschrijfster met haar harige benen in een teiltje met water zit. Tussen de kalknagels van haar hamertenen sist en borrelt het alsof er een hevige chemische reactie plaats vindt. "Luister eens snaveldonk, je draait er omheen, geef gewoon antwoord op... ...elke dag zat die kerel met zijn afstandsbedie ning te spelen als ik op die band ging staan. Opzij, opzij, opzij, hij liet die verdomde band steeds sneller lopen. Geen moment kon ik het tempo laten verslappen, want dan sodemieterde ik met mijn naaldhakken achterover die band af midden in de stelling met halters..." En weer volgt een pijnlijke stilte, slechts het geborrel van het water weerklinkt. We proberen het weer: "Waarom ben je nu gevlucht naar Nijmegen?" ...uren en uren heb ik dagelijks zo moeten lopen. Op een gegeven moment had ik een bereconditie en dacht de hele wereld weer aan te kunnen... We wisselen een veelbetekenende blik uit en besluiten het over een andere boeg te gooien. "Is je verhuizing de voorbode van een nieuwe reeks boeken over voetbalhooligans?" Bij het woord "hooligans" reageert snaveldonk als door de bliksem getroffen. Zij veert overeind, haar ogen beginnen te glimmen en het beven stopt onmiddellijk. Even later springt zij uit haar waterbak en gaat op zoek naar pen en papier en memorecorder. De metamorfose is verbijsterend, griezelig zelfs. Een herboren snaveldonk geeft vanaf dat moment met vastberaden stem, haar visie op de situatie in Oost-Nederland. "De situatie hier is ernstig, zeer ernstig. Jullie denken toch niet dat ik zomaar hiernaar toe ben verhuisd? Het wordt hoog tijd dat de autoriteiten hier, zich bewust worden van dit probleem. Connecties uit de hooliganwereld hebben mij getipt dat het hier broeit... Wij veroorloven ons een snelle blik op het teiltje, waar nog steeds wat naborrelt. "Niemand wil het zien, maar het gaat hier in de buurt bij Groesbeek binnenkort helemaal los. De harde kern van Achilles '29, die als altijd op het dorpsplein verzameld, wil revanche nemen op die lui van De Treffers. Die zijn echt levensge vaarlijk en willen altijd scoren, maakt niet uit tegen wie. En het zijn geen kinderachtige jongens hoor, de scf en de F-Side verbleken bij dit soort gestoorden. Onbegrijpelijk dat de BVD hier nog niet achteraan zit. Gelukkig ben ik getipt en ben in beide kampen al geïnfiltreerd. Ik ben er nog niet helemaal achter waar het uit de hand gaat lopen, maar het zal of de derde of de zesde heuvel zijn van de Zevenheuvelenweg. Fototechnisch gezien komt de vierde heuvel mij wat beter uit, maar dat probeer ik nog wel te regelen. "Wat? Regel je nog meer van dat soort zaken?". "Ja, natuurlijk. Mijn boeken moeten toch verkocht worden? Ik zit toch niet voor de kat zijn viool te schrijven? Goed, het kost mij wat fietskettingen, molotovcocktails en wat mobieltjes zodat die jongens kunnen afspreken, maar dat zie ik als een investering. Fiscaal gezien trouwens ontzet tend interessant. De aankomende rel levert mij voldoende schrijfstof op voor minstens drie meter boeken. Ik zal het jullie nog sterker vertellen. Binnenkort komen de eerste spaanplaten- snaveldonk- boekenkasten uit, waar al mijn verzameld werk precies in past. Tja, dat kost een lieve duit, maar dat interesseert die hoolies, ik bedoel mijn lezers publiek, geen snars." "Zeg miezerige snaveldonk, solliciteer jij eigenlijk niet nadrukkelijk naar een nieuwe fatwah?" Als dat zou kunnen graag, het heeft mij geen windeieren gelegd. 43

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 43