IHUIM mSYWfc'lJMIMt; WHO THIJ FUCK IS. ma m Maaj a ^/aa ak Met het Handboek hooligan heeft pauline van snaveldonk eindelijk haar levenswerk over voetbalsupporters afgesloten. Het oeuvre omvat exact vijftien strekkende meter en 1 centime ter over het beladen onderwerp. De ene centimeter die het geheel completeert, heeft betrek king op Ajax-supporters. Een merkwaardige zaak, want welke Ajacied wil zich na Beverwijk nog een interview laten afnemen door de voormalige notuliste van de SCF-vergaderingen? Bij nader inzien blijkt het om een stokoud niemendalletje te gaan, dat ooit als bijlage in de Nieuwe Revu is verschenen. Waarom deze heruitgave? Is de zogenaamde ervaringsdeskundige aan lager wal geraakt en dringend op zoek naar een nieuwe inkomstenbron? v.l.n.rvechtkat Gijs, pauline, hond Sukkel in hun nieuwe Nijmeegse onderkomen Voor de redactie reden genoeg om pauline eens goed aan de tand te voelen. Onder het motto de aanhouder wint, wist de redactie op een tropische zomerdag de zich journaliste noemende pauline van snaveldonk in haar nieuwe Nijmeegse woning te traceren. Na enkele seconden bedenktijd gaf de overdonderde schrijfster zich gewonnen en liet ons toe in haar schamele onderkomen. De spanning is om te snijden. De geïnterviewde maakt na al die jaren nog steeds een schichtige, bloednerveuze en wereldvreemde indruk en beeft als een rietje. De niet zo waakse hond Sukkel en vechtkat Gijs trillen in hetzelfde ritme mee, maar zien er verder tamelijk normaal uit. "mevrouw van snaveldonk, laten we maar meteen met de deur in huis vallen: hoe is het in hemelsnaam mogelijk dat u onze fatwah van enkele jaren geleden heeft overleefd?" Het is even stil, we blijken nu al een gevoelige snaar te hebben geraakt en dat terwijl het interview nog maar amper is begonnen. Zichtbaar geïrriteerd krijgen we antwoord: ...dat vraag ik mij ook wel eens af. Door die ongein moest ik onderduiken in een peperduur hotel in Utrecht. Alsof de duivel er mee speelde, maar het was de Hooligan Inn. Gelukkig heb ik een afbetalingsregeling kunnen treffen en kan ik af en toe in de keuken wat borden wassen als aflossing, anders had dat me de kop gekost... in 42

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 42