VOORZITTER Met gemengde gevoelens heb ik voor dit voorwoord de pen ter hand genomen. De kop is eraf en de laatste maanden van mijn succesvolle periode als voorzitter van ons aller Ajax zijn begnnen. Het is een gebeurtenis waarover ik de verwachting uitspreek dat supporters dit niet onopgemerkt voorbij zullen laten gaan. Dankzij de talloze warme reacties die ik van supporters heb mogen ontvangen, heb ik begrepen dat er vergevorderde plannen zijn om op grootse wijze afscheid van elkaar te nemen. Het spreekt voor zich dat ik dit soort initiatieven van harte toejuich. Gezien uw jarenlang gekoesterde wens om op de tribunes fakkels te mogen afsteken wil ik u bij deze toezeggen dat er bij mijn afscheid een eenmalige uitzondering zal worden gemaakt. Ook mortierpijlen zullen, zelfs bij een gesloten Arenadak, oogluikend worden toegestaan. Supporters die willen collecteren zeg ik vanaf deze plaats eveneens volledige medewerking toe. Ik zou in dit verband aan de organisatoren willen meegeven dat zij de collectanten recht onder de beveili gingscamera's opstellen, opdat wij achteraf ieders bijdrage goed kunnen evalueren. Wij zullen niet schromen om grapjassen die roestige knopen of overjarige koffiemunten doneren, keihard aan te pakken. Ik wil u in dit kader nogmaals attenderen op het bestaan van de kliklijn voor supporters. Met klem wil ik bestrijden dat de sfeer in ons bestuur te lijden heeft gehad onder de matige seizoens start van onze hoofdmacht. Integendeel zelfs, we lachen wat af met elkaar nu het nog kan. Vooral de dekselse streken van de penningmeester zal ik straks missen. Want wat had die olijke snaak de Schotten weer tuk! Zijn idee om de vaste verkoopprijs van de kaartjes voor de wedstrijd tegen Celtic af te halen, getuigt van onvervalste Amsterdamse slimheid. Arie kon hierdoor 75 pietermannen per kaartje vangen, terwijl onze eigen supporters voor slechts 32,50 ons prachtige stadion konden betreden. Ik heb hiervoor vele dankbrieven van supporters mogen ontvangen. Ook voor de wijze waarop de heer Arveladze ruim voor het einde van zijn contract is weggewerkt neem ik mijn petje af. Dit heeft Ajax miljoenen guldens opgeleverd en via onze bank in Liechtenstein is het transfergeld samen met wat achterstallig tekengeld al tientallen malen de wereld rondgegaan. Een knappe fiscalist die hier nog uit weet te komen, zodat wij er gemakshalve vanuit gaan hiermee ook de FIOD van ons te hebben afgeschud. Na een lange interne discussie zijn de doelstellingen op sportief gebied voor dit seizoen plotseling duidelijk geworden. Tot onze verrassing heeft Co Adriaanse het nodig gevonden om van de daken te schreeuwen kampioen te zullen worden. Het is ons een raadsel hoe dat zou moeten met veertien nationaliteiten in de selectie, maar noblesse oblige. Het bestuur is er alles aan gelegen om de trainer hier aan te houden. Wij zullen niet schromen om daar waar nodig het zwalkende Ajax-schip bij te sturen. De hetze die de pers meent te moeten voeren tegen onze aankomende ex-trainer is onmense lijk. Natuurlijk staat het bestuur van Ajax volledig achter Co en natuurlijk komt de onverwachte overwinning tegen Celtic en feyenoord ons slecht uit. Maar op basis van de door ons gehanteerde fatsoensnormen zullen wij, ik herhaal het nog maar eens, nimmer aan de stoelpoten van een trainer gaan zagen. Opmerkzame DAS-lezers die mij onlangs bij de Praxis een groot aantal figuurzaagjes hebben zien afrekenen, moeten hier dan ook helemaal niets achter zoeken. De komst van het supportershonk heeft voor mij nog steeds de allerhoogste prioriteit. De gehele zomervakantie heb ik mij vanuit mijn vakantieadres in Monaco uit de naad gewerkt om de zaak uit een impasse te krijgen. Met genoegen kan ik u thans mededelen dat dankzij mijn onzichtbare lobby de gemeente Ouderkerk een kapvergunning heeft afgegeven. Ik zou het bijzonder op prijs stellen als ik binnenkort bij wijze van symbolisch gebaar met mijn figuurzaag de eerste lindeboom mag vellen. Mede namens mijn goede vriei -en van de redactie: wordt het geen tijd om deze echte voetbalsupporter eens in het zi wens ik u veel leesplezier met deze nieuwe uitgave. Michael van Praag reacties: michaelvanpraag@deajaxster.nl 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 3