twintig minuten laat het scorebord een 3-3 stand zien, penalties moeten de beslissing brengen. Nadat alle spelers geschoten hebben, is er nog steeds geen beslissing. Nu is het de beurt aan de spelersvrouwen, maar ook dit biedt geen soelaas. Uiteindelijk besluiten we dat er dit jaar geen winnaar zal zijn, want je kan niet eeuwig bezig blijven. Blijkbaar is er met nog een traditie gebroken, want het was altijd gebruikelijk om na de finale een aantal mensen in het verdacht warme pierebadje te gooien. De barbecue Het kort geleden gepubliceerde wetenschappe lijk onderzoek waarin gesteld werd dat mannen zich sexy voelen achter de barbecue kan in de prullenbak. Je kan in ieder geval niet zeggen dat men zich hier staat te verdringen om het vlees te mogen schroeien, ledereen zit met een flesje bier in de hand relaxed achterover geleund en wacht tot de gastheren zelf het heft in handen nemen. Tijdens het eten en drinken volgen de sterke verhalen van avonturen, beleeft tijdens uitwed strijden van Ajax, elkaar in hoog tempo op. De anekdote van een zeker persoon die na de uitwedstrijd tegen Auxerre in de kofferbak in slaap viel en pas in Amsterdam weer wakker werd, werkt nog steeds op de lachspieren. Kon het leven maar elke dag zo zijn. Niet te vroeg uit bed, een beetje voetballen, wel serieus maar niet overdreven; daarna bier drinken, vlees eten en slap ouwehoeren. Vreemd dat je je midden op de Veluwe zo thuis kunt voelen. Het is hier Amsterdamser dan in Amsterdam. Toch maar eens informeren hoe je nou aan zo'n huisje komt. Ik vraag Robert nog naar zijn mening over het huidige Ajax, vooral of hij zich een beetje met de spelers kan identificeren. 'Het is nu eenmaal zo', is zijn nuchtere commentaar en ik kan eigenlijk niet anders dan hem gelijk geven. Ik zou Ajax graag wat dwingende adviezen geven met betrekking tot het terughalen van te snel afgeschreven Ajacieden, maar zolang er nog niet aan de stoelpoten van beenhakker gezaagd wordt, zal er toch weinig van terechtkomen. We bedanken Robert en Johan en met een tevreden gevoel over de geslaagde dag nemen we afscheid, in de wetenschap dat we hier ook volgend jaar weer te gast zullen zijn.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 39