CAMPING GERRITSFLES hot vnotholtoornooi von O' Terwijl 'onze' jongens rondjes liepen op de altijd, ook bij mooi weer, troosteloze oefenvelden naast de Arena en Co hun vetpercentages controleerde, was een deel van de redactie te gast op Camping Gerritsfles. Op deze camping gaan Amsterdamse gezelligheid en goed voetbal nog hand in hand. Helemaal tijdens het jaarlijkse toernooi waar altijd op het scherpst van de snede om de eindoverwinning wordt gestreden. Om de zeer uiteenlopende vetpercentages van de deelnemers op peil te houden wordt het toernooi traditiegetrouw afgesloten met een barbecue. Wat is Gerritsfles? Tijdens de rit naar dit idyllische plekje lijkt er nog weinig enthousiasme te bespeuren. Onze gespreksstof blijft beperkt tot wat de ochtend krant te melden had, de negatieve aspecten van globalisering en de invloed daarvan op onze levens. Daar komt verandering in als we de snelweg verlaten. De gedachte aan een gezellig dagje Gerritsfles brengt het gesprek vanzelf op wat we vandaag mogen verwachten. We lijken de beschaving achter ons te laten als de klinkers overgaan in een zandweg. Altijd weer dringt zich de vraag op hoe het mogelijk is dat zich in deze verder onbewoond lijkende uithoek van bos, heide en stuifzand leven bevindt. Nog vreemder is het dat rasechte Amsterdammers in het midden van de Veluwe de dienst uitmaken. Als je niet beter wist zou je denken dat het gaat om een soort natuur reservaat waar de met uitsterven bedreigde Amsterdammer nog in het wild voorkomt. Rï-v.v.fv! Het toernooi Na een hartelijke ontvangst door gastheer Robert, zijn neef Johan en hun vriendinnen, wordt f iedereen voorzien van koffie en cake. Op het voetbalveld van de camping treft men de laatste voorbereidingen. Lijnen trekken is een secuur karweitje dat de uiterste concentratie vergt, maar zelfs dan blijft het onzeker of het eindresultaat bevredi gend is. Aan het toernooi zullen dit jaar vier teams deelnemen: de jeugd, de veteranen, het team van Robert met vaste campingbewoners en het gastteam van Johan. De eerste twee doen in feite voor spek en bonen mee, de afgelopen jaren ging de strijd in de finale tussen de laatste twee teams en ook nu voorziet het speelschema in een soort finale. Het strijdtoneel bestaat uit een hobbelig maar groen grasveldje waarop de technisch beter onderlegde voetballer vanzelf komt bovendrijven. Daarnaast wordt ook op de conditie een beroep gedaan want het is warm en benauwd. Al met al een ideale voorbereiding op het aanstaande voetbalseizoen. Deze middag zou het rustig blijven, maar in een nog niet zo ver verleden dreigden wedstrijden nog wel eens uit de hand te lopen. Een van de scheidsrechters deed toen de prachtige uitspraak dat 'die dingen er nu eenmaal bijhoren, daar zijn we mannen voor'. Dit jaar zal het niet zover komen, we gaan na afloop nog barbecuen dus het moet gezellig blijven. Zoals verwacht wint het team van Robert, allen gehuld in uiteenlopende shirts van hun Amsterdamse trots, zijn wedstrijden van de jeugd en de veteranen. Het team van Johan, met een deel van de DAS-redactie in de gelederen, doet hetzelfde. Op het moment dat er moet worden afgetrapt voor de finale, het is inmiddels half drie, laat een van de meest beruchte campingbewo ners weten dat de dag ook voor hem begonnen is. 'You never walk alone' en even later ook 'De Ajax Mars' overstemmen het fluitje van de scheidsrechter. Als het volume iets lager staat begint de strijd. Bij voorgaande edities stond tijdens de finale de hele camping langs de lijn, maar omdat het voetbal deze keer meer een aanleiding is om te kunnen barbecuen dan een doel op zich, blijft het relatief rustig. Na twee keer

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 38