een flinke afstand van Amsterdam geboren en zij kunnen volgens het nieuwe beleid dus verkocht worden: Lobont 5 Chivu Pasanen Yakubu Trabelsi 25 15 6 13 Galasek Arveladze O'Brien 12 20 7 Ikedia Ibrahimovic Mido 9 26 17 En als de winkel bij Ajax toch openstaat, kan de volgende bankbezetting ook op zoek naar een leuke nieuwe werkgever in binnen- of buitenland: Machlas 15 Cruz 5 Wamberto 10 Bergdolmo 5 Maxwell 10 De opbrengst van deze spelers-Fancy-Fair levert het duizelingwekkende bedrag van ƒ200.000.000,- op! En dan is bij de transfersom men nog niet eens de onderhandelingskracht van Arie van Os meegerekend. Waarschijnlijk zal de keiharde Van Os Ajax nog wel een paar miljoentjes extra tegemoet kunnen laten zien. DEEL 2 VAN DE OPLOSSING Na de uitstekende transferperiode staat Ajax er leuk op. Een team van in Amsterdam geboren jongens, die gretig zullen zijn om voor hun Ajax te spelen. Niet alleen de supporters zullen blij zijn, ook het bestuur zal enkele weken nodig hebben om de overgebleven 115 miljoen gulden (200 - 85) te tellen. Er mag echter niet te lang genoten worden van het, voor het eerst in jaren, riante banksaldo. De verzakelijking dient aangepakt te worden. Door velen wordt de beursgang als één van de voornaamste oorzaken van de kilte bij Ajax gezien. (Die andere oorzaak, het stadion, komt later aan de beurt.) De oplossing is even simpel als doeltreffend: Ajax heeft in 1998 5,6 miljoen aandelen uitgegeven. Bij een huidige koers van 6,10 vertegenwoordigt dit een waarde van ƒ75.152.000,-. Makkelijk dus, Ajax koopt alle aandelen terug en houdt nog altijd een slordige veertig miljoen op zak. De niet erg geliefde N.V. kan meteen opgedoekt worden en Ajax is weer een club. HET STADION Nog steeds kan het bestuur niet op zijn lauweren gaan zitten rusten. Er is nog veertig miljoen te besteden. Waarschijnlijk zal dit bedrag niet toereikend zijn voor het laatste grote sanerings plan. Er moet dus nog wat geld binnengehaald worden. DAS denkt aan de volgende inkomsten: - Verkoop philipsborden f 250.000,- - Internetveiling stoffig Champy pak: f 0,83,- - Verkoop van de CD "Honder lullige uitspra ken van Don Leo: f 137.500,- - Uitgave van het boek "Cursus Sociale Vaardigheden door A. Winter en C.Adriaanse:f 1.236.521,12 Al deze zaken brengen het banksaldo op precies de benodigde 41.624.021,92. Met dit geld kan het Olympisch Stadion overdekt worden en de tribunes naar het veld doorgetrokken worden. Verder hoeft er weinig te gebeuren. De FEBO staat er al, het vak achter het doel heet F, Vak Zuid kan als supportershome dienen en er schijnt zelfs gras te liggen. Kortom binnen enkele weken heeft Ajax een herkenbare spelersgroep, geen notering meer aan de beurs en speelt de club in een mooi historisch stadion midden in Amsterdam. Wanneer het bestuur deze plannen uitvoert verlangt de redactie overigens geen uitvoerige dankbrieven van Van Praag c.s. Een doos Jodekoeken is voldoende. naschrift redactie: zou Ajax met de verkoop van Shota een begin hebben gemaakt met het bovengeschetste scenario? 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 35