Stank voor dank Afgestoten hoofdstuk gekneusde pols. Die boekjes moest je wel afrekenen, dat moest je toch ophoesten. Er is ook fraude gepleegd door de een of andere gek van ons. Die is er meteen uitgeschopt. Die had 200 boekjes voor zichzelf verkocht en verteld dat het gestolen was. Maar toen gingen we de lege dozen tellen en die klopten wel! Had hij niet aan gedacht. Een ander verkocht die UEFA-cup boekjes voor ƒ4,- in plaats van 3,50. Voor elk boekje stak hij dus vijftig cent in eigen zak. Hij is er ook uitgeschopt. Afrekenen en wegwezen. Je kan niet zeggen dat we deel uitmaakten van de Ajax-familie. Ze hebben evengoed wel ten kapitaal aan ons verdiend. Het waren wel 6.000 boekjes per wedstrijd. Nou reken maar na, maal ƒ2,35. Dat is toch geen kattenpis? Maar ik voel me helemaal niet misbruikt hoor. We waren zelf een familie, met die suppoosten. Maakten we geintjes. Bert Haanstra kwam altijd vast bij mij een boekje halen en als ik er niet stond dan vroeg hij: 'waar is ie?' Altijd een praatje, de vaste klanten kwamen altijd naar je toe, ook al stond je er al laatste. Michael van Praag kwam wel eens langs: 'En, gaat het met de verkoop?' David Endt kwam bij me, een praatje maken. Maar sinds mei '96, de laatste thuiswedstrijd tegen Willem II hebben we niks meer gehoord, totdat iemand van ons ging informeren hoe het nou zat. We hoefden niet meer te komen en slechts één van programmaverkopers heeft bij Gods gratie een vrijkaartje gehad om een voetbal wedstrijd te bezoeken. Niet de openingswedstrijd, want die was allang geweest. Nou, daar zakt mijn broek van af. Ik wilde dus ook niets meer met Ajax te maken hebben. Hoe je in '96 behandeld werd, na zoveel jaar geld in het laatje gebracht te hebben. Dat hadden we nooit gedacht. Ik ben ook wel in de Arena geweest en dan zie je de supporters die in De Meer waren en dan vragen ze: 'waar ben jij nou gebleven?' Dan vertel ik het verhaal hoe Ajax dat heeft afgehan deld. Iedereen vindt het schandalig. Ze hebben wel geprobeerd ons opnieuw als verkoper te strikken, maar toen hebben we met z'n allen nee gezegd. Dat was het eerste jaar, met een Champions League wedstrijd. Toen had je van die dure dikke boekjes op A4-formaat en toen hadden ze verkopers nodig. Ik heb mijn oude boekjes weggedaan. Ik had er goud geld voor kunnen krijgen. Ik had van elk seizoen de boekjes. Ik had ze compleet vanaf begin jaren zeventig. Vroeger stond er echt wel wat in. Eerst de opening, dan kreeg je de tegenstander van deze keer, op de middenpagina de opstellingen en dat soort dingen en achterin de jeugd. Het was wel neutraal, maar wel informerend. Ik heb ze gewoon in de vullis bak gegooid. Ik heb het in een keer afgesloten. Dat werkte zeer lekker, het luchtte erg op. Tegenwoordig volg ik Ajax via de tv. De band is er nog wel, maar de gezelligheid krijg je nooit meer terug. Een oud "Offtceel-" Programmaverkoper 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 31