aanhangers van deze club. Dat bleek wel bij aankomst. De pub was afgeladen met Ajacieden en Celts. Keiharde Schotse meezingers en voetballiederen schalden door de pub en over straat. Er werd massaal gedronken, gezongen en veel vrienden gemaakt. Dat veel Ajacieden deze pub ook hadden ontdekt, bleek wel uit de drukte op de openbare weg. Deze stroomde steeds voller met suppor ters en drinken is nu eenmaal verboden op straat. De politie kwam dit ook bekijken en weldra wemelde het van de agenten. Zelfs een helikopter cirkelde boven de pub. Tevergeefs werden supporters gemaand om de pub binnen te gaan met hun drank. Door de aanwezigheid van teveel supporters op één plek en een te kleine pub om dit allemaal te herbergen, besloten we om ons heil verderop te gaan zoeken. Jammer dat de Schotse politie de vriendschapsbanden die waren ontstaan niet kon waarderen. Toch wel een klein smetje op een geweldige middag. Na een zeer veilig menuutje bij Mc Donald's werd het de hoogste tijd om naar het stadion te gaan. Na een kwartiertje aan de rechterkant van de weg te hebben gestaan, viel het ons pas op dat de bussen aan de linkerkant stopten. Ze rijden immers ook links. Zal wel door de drank zijn gekomen. Aangekomen bij het stadion bleek alweer dat de aanwezige agenten niet veel tolereerden. Na een paard op hol te hebben gebracht werd een supporter gearresteerd, net zoals een 15-jarige Ajacied, die teveel drank op had en het stadion niet in kwam. Jammer. Zelfs roken in het stadion was verboden. Ondanks het feit dat een pakje filters zo'n 17 gulden kost, waagden sommige supporters zich toch herhaal delijk aan een rokertje en werden zonder pardon het stadion uitgezet. Op het afsteken van een fakkel staat zowat de doodstraf. Waar het in de eerste helft nog ooglui kend werd toegestaan, werd in de tweede helft de fakkelaf- steker gearresteerd. Volgens ooggetuigen de verkeerde supporter, maar de massaal aanwezige (blinde) stewards en politie voerden twee supporters af. Dat er in de media en op de officiële Ajax- site werd gezegd dat Ajax- supporters het weer dreigden te verpesten door brand te stichten, is typisch Nederlands en dus volstrekte onzin. De ervaringen in het stadion brachten kippevel teweeg. Schitterend om uit 60.000 kelen 'You'll never walk alone' te horen en de twee ploegen het veld op te zien komen. Naarmate de wedstrijd vorderde bleek dat als Celtic niet goed speelt, het stadion ook muisstil kan zijn. Uiteraard was dit ook de verdienste van een goed spelend Ajax. Om alleen 800 Ajacieden te horen zingen in zo'n overweldigend stadion en de Celtic-aanhang daarmee stil te krijgen, is een gevoel wat je niet onder woorden kunt brengen. Daar had je gewoon bij moeten zijn. De vele thuisblijvers kregen daarmee ongelijk. Naarmate het eind naderde begonnen de Celts zich ook weer te roeren. Ze waren immers bijna geplaatst en Ajax mocht zich troosten met wedstrijden om de UEFA-Cup. Na afloop nog schitterende taferelen in het vak. Over en weer zingen en gretig applaus ontvangen van veel Celts. Complimenten over het vertoonde spel en je bedanken voor je komst. Shirtjes en sjaaltjes ruilen en veel handen schudden op weg naar het hotel. Wederzijds respect, dat was afgedwongen in Amsterdam en in Glasgow. In Nederland haast ondenkbaar. Ondanks de uitschakeling en de 0-1 winst (die niet voldoende was) heerste er toch een tevreden gevoel over de gespeelde wedstrijd. Waarom dit niet in de Arena kon, dat was eigenlijk de vraag die iedereen zichzelf stelde. Zoals een Ajacied het treffend zei :"De mooiste uitschakeling ooit!". Maar wel een onnodige zie vooreen uitgebreid fotoverslag: www.deajaxster.nl 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 28