IJ (fi)(§¥<§r ff®rg<st HJsiigow Na een vreselijke nederlaag in de Arena tegen een, volgens kenner leo b. middelmatige Schotse ploeg, reisden toch nog zo'n 800 Ajacieden met allerlei verschillende vervoersmid delen richting Glasgow. Een laag aantal, ondanks dat er zo'n drieduizend kaarten beschik baar waren gesteld. Een deel van de DAS- redactie had ervoor gekozen om op dinsdagavond met EasyJet te vliegen en te overnachten in een redelijk goedkoop hotel met ontbijt. De vlucht verliep wat turbulent. Een poging om een reddingsvest uit te proberen en op te blazen werd niet echt gewaardeerd. De volgens ons al bij voorbaat overspannen crew liet bij aankomst twee supporters door de Schotse politie uit het vliegtuig halen en arreste ren. Daarna reden we vrij vlot naar het hotel om in te checken en te gaan genieten van het Schotse nachtleven. Tot onze verbazing zat dit extreme-low-budget- hotel vol met Ajacieden. Zelfs een handjevol dames van de burelen van Ajax verkoos dit schimmige hotel boven de luxe van het Hilton. De eerste de beste pub waar wij inliepen, werden we direct herkend als 'Dutchmen' en kregen gratis bier aangeboden van een alleraar digste bartender. Dat wij bijna de enige klandizie waren op dat moment, deed niets af aan dit aardige gebaar. Zonder af te rekenen (naar later bleek de enige keer) besloten we om verderop te kijken. De bartender wenste ons nog succes met de aankomende wedstrijd. In de volgende pub was het om 23.00 uur al iets drukker en we begrepen al snel waarom. Klokslag middernacht gaan de pubs dicht en word je snel, door een tandeloze portier met oordopje, gesommeerd de lagers naar binnen te werken en het pand te verlaten. De aangrenzende buurman, die bij dezelfde pub hoorde, bleef tot 2.00 uur open en de klanten en het personeel verhuisden gewoon mee. Deze 'disco' vulde zich al snel met ongeveer 80 Ajacieden en daarmee had de eigenaar zowaar een drukke dinsdagavond. Dat het verboden was om liederen te zingen (dezelfde tandeloze portier maande je snel tot stilte) en het verboden was om met iets wat op een voetbalshirt leek naar binnen te gaan, namen we maar op de koop toe. Even omkleden en men was, na een voor ons onbegrijpelijke rij wachtenden voor de deur, binnen. Na een geslaagde avond wilden we voor het slapen gaan nog maar wat eten. Opa Spoor (ja, hij) kon de keuze maar niet maken en na verschillende eettentjes van binnen kritisch te hebben bekeken, viel zijn keus op 'Schotse lasagna' (of iets wat er op leek). Hij kon toen nog niet weten dat hij de komende dagen vele toiletpotten zou zien en meters toiletpapier zou gebruiken. Het hotelontbijt liet hij zich de volgende ochtend goed smaken, vooral de gortdroge toast ging er, in flinke hoeveelheden, aardig in. Na een sterke bak oploskoffie bij een flink uitgeslapen DAS- medewerker op de kamer, togen we de stad in om wat sfeer te proeven. Het centrum in Glasgow heeft eigenlijk twee gezichten, aan de ene kant mooie statige panden en een mooie winkelstraat en aan de andere kant een wat armoedige oostblokachtige uitstraling. De aanwezigheid van verschillende grote sport-shops maakte veel goed. Voor een habbekrats kon men alle sportmerken die er te krijgen zijn, aanschaffen. Ook een bezoek aan een Rangers- en een Celtic-fanshop mocht niet ontbreken. De Celtic-fanshop gaf ons toch een beter gevoel dan de shop van de aartsvijand van vele Celts. Bij de aanblik van dikkie "hair" advocaat afgebeeld op een oranje shirt zijn wij halsoverkop de winkel uitgevlucht, nagestaard door de aanwezige verkopers. Het centrum vulde zich al snel met vele Ajacieden die zich het bier goed lieten smaken. In de namiddag stapten wij in een taxi om naar de Bairdsbar te gaan. Deze pub ligt in de wat armoedig aandoende wijk Gallowgate. Deze echte Celtic-pub is behangen met vele foto's en relikwieën uit het verre verleden en heden van Celtic. Ook is dit een ontmoetingsplaats voor de vele 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 27