door Opa Spoor CELTIC AFC A J AX 0 1 WOENSDAG 22 AUGUSTUS, 20.45 UUR Wamberto (30) Aantal Ajacieden: 800 Kippenvel: You'll never walk alone Na de verpletterende afgang in de Arena lijken wedstrijd en reis een formaliteit. Geen formaliteit is de voetbalstad Glasgow, die wordt beheerst door de aartsrivalen Celtic en Rangers. Een avond voor de wedstrijd zijn een aantal pubs al rood en wit gekleurd. Dan zijn de vriendschappe lijke banden tussen Ajax en Celtic al zichtbaar. Op de wedstrijddag is de Bairds-pub (een authentieke Celtic-pub) het populairst. Fantastische sfeer. Een ruimte omgeven met krantenknipsels en programmaboekjes van Celtic. In de hoek een screen met alleen maar doelpunten en nog eens doelpunten van The Celts. Oh ja: er wordt ook bier verkocht. De samenzang tussen de Celtic-supporters en Ajacieden is fantastisch. Voor de wedstrijd spreken velen al van een onvergetelijke dag. Dan naar het stadion. Pas nieuw. Capaciteit: een dikke 60.000. Gelegen in zo'n typische arme Schotse woonwijk. De politie heeft moeite met Ajacieden met een blikje bier in de hand, dat mag niet in Schotland. Het stadion binnengekomen krijgen de meeste Ajacieden een groot gevoel van jaloezie. De reden is simpel: dit is een echte voetbaltempel. Je zit bovenop het veld. Het stadion wordt overheerst door de clubkleuren van Celtic. Ik hoefde niet zo nodig, maar volgens mij zijn zelfs de WC-brillen nog groen. Wat heerlijk om hier te mogen zitten. Zouden er hier ook seizoenkaart houders zijn die zo vaak wegblijven? Waar moeten wij het mee doen in de Arena? Een theater, getooid in de meest afgrijselijke kleuren, met rond het veld een brede gracht. Zal Celtic ook een "sfeerteam" hebben??? De opstelling vertoont grote wijzigingen ten opzichte van de thuiswedstrijd. Berg en Dal en Vierklau spelen in het centrum met Kiwoe als slot op de deur. Machlas en Arveladze spelen in de spits. Pipo heeft een nieuwe rol en speelt achter de twee spitsen. Slatan Happie zit (helaas) weer op de bank. Het aloude roemruchte Ajax-systeem is even niet meer bruikbaar. Er is gekozen voor een 5-3-2 systeem. Als de spelers het veld opkomen, maken de Schotten een oorverdovend lawaai. Wat een ambiance! De herrie lijkt veel op die van AEK- Athene (CL) en Genua (UEFA-cup). De wedstrijd van vanavond bewijst de stelling dat Co twee weken geleden een grote tactische inschattingsfout heeft gemaakt. Ajax heeft geen kind aan Celtic. Het stadion wordt er een beetje stil van. De Ajax-liedjes zijn veelvuldig te beluisteren. Ajax combineert er lustig op los. De kansen komen vanzelf. Pipo mist de eerste. De tweede is raak. Een mooie een-twee met Arveladze wordt prachtig afgerond. Zou het dan toch??? Ajax probeert door te drukken. Celtic raakt in paniek en schiet veelvuldig de bal lukraak de tribunes in. Helaas valt de tweede niet voor de rust. De tweede helft bijna hetzelfde beeld. Ajax speelt goed. De echte grote kansen blijven echter uit. De Ajax-supporters blijven maar zingen. Het gaat niet meer lukken. Mido krijgt de grootste kans op 0-2. In plaats van terug te leggen op Slatan Happie schiet hij zelf. Celtic mist vlak voor tijd de enige kans van de wedstrijd. 0-1 eind. Toch mooi. De tegenstander wint hier niet vaak. Maar toch ook de kater van twee weken geleden. Hoe kun je van zo'n tegenstander op zo'n manier verliezen??? Na de wedstrijd voorkomt de politie, geschrokken van een nog nooit geziene fakkel, dat Ajax- spelers hun shirtje het publiek ingooien. 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 26