Bedankt (1) Co, bedankt voor de onvergetelijke avond voor de wanvertoning om vernederd te worden door wat paapse Schotten voor het tactische onbenul voor het vooraf al weggeven van het middenveld voor het tijdig ingrijpen na de 0-1 voor de herkenbare opstelling voor 4-2-3-1 i.p.v. 4-3-3 of 3-4-3 voor het niet opstellen van de echte AJACIED Knopper voor het verbod aan de spelers om duels aan te gaan voor de vondst van Zlatan als rechterspits voor het heerlijk terugdenken aan vroegere tijden voor de visioenen van Malmö, O'kos, Madrid, Dortmund voor de pijn in mijn Rangers-hart voor de zangles die jij geregeld had voor de onverwachte volwassenheid van onze ploeg Kortom, Co van harte bedankt voor die prachtige avond in de Arena. Hans, Vak 128. Respect Met respect heb ik het nieuwe sfeervak gevolgd tijdens Ajax- Roda JC. Zo'n 80 minuten lang je club aanmoedigen met positief gezang en niet dat gejank over die of die rot op, of spelers die er niet meer zijn. Ik heb zelfs het uitvak bijna niet gehoord, en die overheerste de Arena toch altijd volledig. Het leek af en toe De Meer wel. Ga zo door, en blijf positief en met hart en ziel ons aller Ajax aanmoedigen. Ook nu! Peter, Vak 411. Schaamte Gisteravond (Ajax-Celtic, red.) vol goede moed naar de Arena gegaan, vol verwachting. Niet zozeer vanwege een goed resultaat, maar vol verwach ting van een goede sfeer in het stadion. Dat er 8000 Celts zouden komen zou er volgens mij alleen maar aan bijdragen dat de sfeer van Ajax-kant ook goed zou zijn. Vanaf de opkomst van de spelers tot aan de zevende minuut ging het inderdaad zoals ik gehoopt had. Gezang over en weer. "Que Sera, Sera" en "Hail Hail, The Celts Are Here" klonk door de Arena. Meteen werd afge-rekend met het feit dat in de Arena geen sfeer kan zijn, want het was er nu. Totdat....totdat de 0-1 viel. De Celts gingen vrolijk door, maar de Ajacieden, die met 5 keer zoveel mensen in het stadion zaten, hoorde je niet meer. Vol verwachting de oren richtend op de F-Side, waar het Ajax-gezang meestal wordt ingezet, maar nee hoor, het bleef stil. En zo ging het de hele wedstrijd door, met uitzondering van enkele minuutjes na de 1-2. Behalve dat ik me gisteren schaamde voor de Ajax-spelers, schaamde ik me ook voor de 'supporters'. Dit zijn toch geen supporters meer? Supporteren betekent je team aanmoedigen. Neem een voorbeeld aan de Celts! Als WE met 40000 man de hele wedstrijd gaan zingen staan we al meteen met 1-0 voor. En, beste mensen van de F-Side. Als jullie volgende keer weer gaan zeuren dat de spelers jullie moeten komen bedanken na de wedstrijd, zorg dan ook dat ze daar een reden voor hebben! Moedig het team aan. Zing! Sta! Spring! Schreeuw! De twaalfde man die we met zijn allen horen te zijn kan een doorslaggevende factor zijn op het veld. Denk maar aan de bekerfinale tegen psv. Negentig minuten lang de kuip op zijn kop gezet. Dat sloeg over op het team. Zo moet het zijn. Ik hoop dat het met het nieuwe sfeervak beter zal worden. Maar de Ajax-'supporters' kennende zal het wel vergeefse hoop zijn. Een bezorgde supporter uit vak 411 Bedankt, aan de Celtic- fans die na de wedstrijd spontaan sjaals, shirts, caps, enz. naar de aanwezige Ajax-fans gooiden als blijk van respect, dit gebaar werd natuurlijk beantwoord en de sjaals, enz. vlogen over en weer. Kortom: BEDANKT! Mazzeltov, Jeroen. 21

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 21