Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem info@deajaxster.nl de redactie behoudt zich het recht een brief in te korten, de mening van de schrijver hoeft niet de mening van de redactie te zijn. Trots Ik ben er trots op Ajacied te zijn.... Mijn eerste wedstrijd was, ik geloof, eind jaren '70. Amsterdam Toernooi. Als kleine jongen aan het handje van mijn vader naar het Olympisch. Wat maakte dat een indruk. Zo groot, zoveel mensen. Die saamhorigheid, iedereen zat daar voor hetzelfde... die magische vier letters... Ajax. Toen de jaren '80. Jesper Olsen, Piet Schrijvers, Frank Arnesen, dat prachtige rood witte shirt, Marco van Basten, Europacup 2. In de jaren '90 was ik op een leeftijd dat ook de dingen buiten het veld belangrijk werden. Overal gingen we los naar toe en nergens liepen we weg. House-muziek kwam op en hoe!!! Wat hadden we een mooie groep. Zaterdagavond samen stappen, doorhalen, ergens ontbijten en dan naar Ajax, maakte niet uit tegen wie en hoe ver weg. Het mooiste vond ik altijd die wedstrij den in het buitenland, dat je steeds weer al die koppies zag. ledereen weet wat er gebeurd is. Inmiddels ga ik ook weer puur voor het voetbal. Probeer er nog alle wedstrijden bij te zijn. Maar mijn hart begint steeds meer te bloeden. Ik kan het die jongens op het veld eigenlijk niet eens kwalijk nemen. Ze komen uit alle windstreken, spreken de taal niet, wat weten zij nou van een clubgevoel? Zouden zij ook niet hebben kunnen slapen van het verlies tegen Celtic? Zouden ze weten hoe het is om donderdagochtend weer naar je werk te moeten gaan en van alle kanten bespot te worden. Zouden ze weten hoe het is om er nu, drie dagen later, nog steeds kapot van te zijn. Omdat het zo kansloos was. In een scheldpartij op Co heb ik niet veel zin. Alleen zag hij niet wat ik zag, wat het hele stadion zag, namelijk dat het middenveld keer op keer werd overlopen door de Schotten. Het leek verdomme wel een scène uit "Braveheart" zo makkelijk als ze door onze linies heen kwamen. Niet vaak heeft Ajax het tactisch zo weggegeven. Een andere blunder is het opstel len van Grim die voor de zoveelste keer door de mand viel. Die Trabelsi uit het gerenommeerde voetballand Tunesië viel niet eens op tegen de amateurs van Vaassen. Tot mijn verbazing kreeg hij een contract en stond hij in de basis tegen Celtic. Had die Floor Thoolen gedronken ofzo toen hij hem tot Man van de wedstrijd uitriep?? Trainers, spelers en (gelukkig) het bestuur zijn passanten. Niemand is groter dan de club. Het belangrijkste zijn de supporters, die mensen die echt van de club houden. Maar wat wordt die onvoorwaardelijke liefde toch keer op keer op de proef gesteld: dat inmiddels niet meer zo nieuwe logo, die Arena met die tankgracht, al die dagjes-mensen (worden er nu wel minder gelukkig), onzinnige stadionverboden, verzake lijking, beursgang, strepen op het shirt, het denken aan kunstgras, onbenullen als trainer, een bestuur dat niet wil dat de topscorer wordt opgesteld omdat geld belangrijker is, die bijnaam "het Chelsea aan de Amstel" enz enz. Dat doet pijn!!! Toch, Ajacied ben je ook (zeker) in slechte tijden. Daarom moeten we naar wedstrijden blijven gaan en de ploeg tonen dat we op een positieve manier achter ze staan. Nog steeds krijg ik koude rillingen van bijvoorbeeld de gedachten aan De Meer en het Olympisch, alle bekenden die je toch steeds weer ziet bij wedstrijden, alle herinneringen aan vroeger tijden, de vele vernederingen van die rotterdam mers in de jaren '90, iemand als Litmanen die verklaart nog steeds een Ajacied te zijn, talenten als Van der Vaart, Knopper en Van der Gun, het feit dat je op vakantie veel mensen tegenkomt in Ajax-shirtjes, een speler als Chivu die met veel inzet speelt. Daarom ben ik er nog steeds trots op om Ajacied te zijn. Groeten uit vak 125, met respect voor alle echte fans. 20

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 20