gronden de meest zwaarwegende gronden in het voetbal, want alleen als je optimaal presteert, loop je als club financieel binnen (denk aan de Champions League)." "Voetbal is een keiharde zakelijke activiteit. Een organisatie zoals Ajax met een omzet van 120 miljoen gulden ziet voetbal echt niet meer als een spelletje. Als mensen dat jammer vinden, kunnen ze beter op zondagmiddag bij AFC gaan kijken." Wessel Weesenberg, als jurist werkzaam voor de Federatie Betaaldvoetbal Organi saties, in VI nr. 32 van 8 augustus 2001 over de houding van Ajax ten opzichte van Shota Arveladze. "Als die mensen dat echt zouden doen, is het over en uit met het betaalde voetbal in Nederland en kan een sukkel als jij naar een andere baan zoeken." "Ze weten wat ik wil. Nee, we zijn helemaal niet dichter bij elkaar gekomen. Ajax speelt toneel. Dat moet iedereen toch zien." Shota Arveladze in het Haarlems Dagblad van 8 augustus 2001 omtrent de klucht rond de besprekingen over zijn contractverlenging. "Wij zien het in ieder geval al jaren, zie DAS 1 t/m37." "Voetbal is van ons!" De nieuwe reclameslogan van Canal+, o.a. te bewonderen in de VI nr. 32 van 8 augustus 2001. "Met grote voorsprong de meest arrogante en misplaatste uitspraak van dit voetbalseizoen. Gelukkig tonen ze hiermee wel hun ware gezicht. Wie pakt de handschoen op?" "Het was duidelijk dat deze wedstrijd voor ons nog veel te vroeg kwam." Co Adriaanse in het Haarlems Dagblad van 9 augustus 2001 over Ajax-Celtic. "Hé, zei bertje van marwijk vorig jaar niet hetzelfde toen feyenoord door Sturm Graz werd uitgeschakeld? En zeiden wij toen niet dat hij zijn voorbereiding gewoon eerder had moeten beginnen? En verspreiden wij DAS niet gratis onder spelers en technische staf om hieruit te kunnen leren? Of moeten we voortaan per alinea aangeven voor wie welke informatie bestemd is?' "Eerst was er het duitse shirt, nu het duitse systeem." Peter Wekking, stafredacteur van VI, in VI nummer 33 van 15 augustus 2001 over het door Co gehanteerde 5-2-3-systeem. "Weten we eindelijk waarom Michael van Praag een paar jaar geleden steeds op studiereis naar bayern münchen ging.. "Ajax is toch vooral big business, NAC een echte voetbalclub." Youssouf Hersi in VI nummer 33 van 15 augustus 2001. "Dat soort uitspraken doen pijn Youssouf. maar er is weinig tegen in te brengen, vrezen wij. "Ik ben hier goed opgevangen. Hier voel je gewoon de warmte." Een opgebloeide Kevin Bobson na de 1-0 zege van NAC op Utrecht in Studio Sport van 18 augustus 2001. "En dan ga je ook beter voetballen. Begrijpen Michael, Co, Arie (2x) en leo dat nou echt niet?" "Maar het was niet zo slim om zo dicht bij 't feyenoord-vak feest te vieren." De bij het vieren van de 0-2 tijdens feyenoord- Ajax door een aansteker getroffen André Bergdolmo in Studio Sport op 26 augustus 2001. "Dat hadden wij je ook wel kunnen vertellen, ze zijn daar nu eenmaal geen feesten gewend. "Ik heb geen verantwoording af te leggen aan de media." Co Adriaanse tijdens een persconferentie op 20 augustus 2001. "Nee, maar wel aan alle Ajax-fans. En dat doe je via de media. Zijn wij nou zo slim of ben jij nou zo dom?" "De hele selectie is trouwens fit op dag 1 Co Adriaanse tijdens de persconferentie op 5 juli 2001 over de voorbereiding van het seizoen. "Helaas niet meer op dag 1 van de competitie. "De Euro League is voor mij niet heilig. Op zich is het misschien wel veel interessanter dat ik mij aansluit bij de Bundesliga, zoals het ook natuur lijk is dat Celtic en Rangers toenadering zoeken tot Engeland." psv-voorziitter harry van raaij in de VI nr. 32 van 8 augustus 2001. "Gelijk doen!" 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 19