YÖU"W»MTE|g "Deed ik bijvoorbeeld in zijn ogen een oefening niet goed en kreeg ik straf. Ik werd als een hond geroepen en van de training gestuurd." Aron Winter over Co Adriaanse tijdens de voorbereiding op het seizoen 2001-2002 in het Haarlems Dagblad van 24 juli 2001. "Dat zegt veel over Co, maar ook veel over jou, Aron. Want jij hebt je blijkbaar als een hond laten roepen en wegsturen, iets wat een echte persoonlijkheid zich niet zou laten gebeuren..." "Desnoods ga ik ze hier Japans leren." feyenoord's nieuwe aankoop shinji ono in de VI nr. 31 van 1 augustus 2001 over de communicatie tussen hem en zijn medespe lers en trainer. "Onmogelijk, je kunt dan nog beter een stel varkens met mes en vork leren eten..." "Dat het publiek nog steeds de naam Witschge scandeert, vind ik niet lastig. Richard blijft voor mij een wereldvoetballer en ik weet dat de spreekkoren niet tegen mij zijn gericht." Rafael van der Vaart in VI nr. 31 van 1 augustus 2001. Eindelijk eens een uitspraak een echte Ajacied waardig. Die Rafael begrijpt er op zijn 18e al meer van dan Co op zijn 54e!" "Dat de club nu uitspreekt dat ze graag eerste willen worden, vind ik niet meer dan logisch. Dat hadden ze vorig seizoen ook al moeten doen. Wij horen altijd voor de bovenste plaats mee te strijden." Rafael van der Vaart in VI nr. 31 van 1 augustus 2001. "Hier valt niets meer aan toe te voegen "Hoe lang is het nog maar geleden dat Roda JC André Ooijer, een fantastische jongen, niet meer wilde opstellen? Hij wilde zijn contract, dat een halfjaar later afliep, niet verlengen. Dan maar op de tribune, zei Roda. Heel sociaal Nederland kwam in het geweer: schande! Wat het sportief gezien ook was. Maar als dat verhaal nu zou spelen, zou er helemaal niet meer op gereageerd worden. Er is veel meer begrip voor de verzakelijking van de sport." Spelers-makelaar en club-uitzuiger Rob Jansen in VI nr. 31 van 1 augustus 2001 in reactie op de Arveladze-affaire. "Het gebeurt nu weer en wij komen er tegen in het geweer. Ook de meeste kranten veroordelen de handelswijze van Ajax in deze, om nog maar te zwijgen over de overgrote meerderheid van de Ajax-supporters. Bij hen gaat het nog steeds om de sport en niet om de centen. Weliswaar is er begrip voor de verzakelijking, maar dat wil nog niet zeggen dat allerlei smerige zakelijke trucjes de instemming van de fans hebben. "Hun supporters zijn echte supporters. Zij ondersteunen het team zonder een negatieve klank. Hier steunen supporters je vaak als het niet meer nodig is. Bij 3-0 of zo. Maar steun is juist nodig als je moeite hebt de winnende treffer te maken." Co Adriaanse op de Ajax-website op 6 augustus 2001 over de Celtic-supporters. "Een reeks domme uitspraken van Co. Als Celtic achterstaat, is het ook daar vaak muisstil op de tribunes. En over de 'negatieve' klank: Celtic supporters hebben destijds zowel John Barnes als Kenny Dalgliesh Celtic Park uitgezongen, net als wij Jan Wouters. Helaas hebben zij er een topcoach voor in de plaats gekregen (en dus waren die gezangen uiteindelijk niet negatief maar positief) en wij een over het paard getilde gymleraar. En verder: als Ajax knokt om de winnende treffer te scoren, dan is er echt wel support van de echte fans (zie Celtic- en feyenoord-uit). "Ik vind het logisch dat je de wensen van de directie opvolgt. Op sportieve gronden kan ik als trainer selecteren wie ik wil. Maar hier golden andere zwaarwegende gronden." Co Adriaanse in Trouw op 7 augustus 2001 over het tijdelijk naar de tribune verbannen van Shota Arveladze. "Fout Co, jouw taak is ervoor te zorgen dat Ajax optimaal presteert. Met zogenaamde 'andere zwaarwegende gronden' zou jij niets te maken moeten hebben. Bovendien zijn de sportieve 18

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 18