gdQARlW^ Hoi medesupporters, Ik zal niet beginnen met zeuren nu het nieuwe voetbalseizoen is begonnen, want dan zegt iedereen: daar heb je die zeikerd weer!. Nee ik begin positief, daarom zal ik een potje gaan zeiken, ledereen zal dan zeggen: die ouwe zeur heeft gelijk! Ik moet eerlijk bekennen dat ik heb gezondigd. Daar wil ik de F-Side mijn excuus voor aanbieden. Ik heb namelijk iets heel stoms gedaan. Net na de Open Dag stond er een heerlijke taart in de Ajax-keuken. Dat was toch leuk van Ajax. Na een paar happen kwam Olaf de keuken in en die vertelde dat deze taart van beenhakker(lak) was, die was namelijk jarig. Ik schrok me kapot en heb meteen 112 gebeld. In het AMC hebben ze mijn maag leeggepompt. Het nieuwe jaar begon gelijk goed. Een slechter voorteken kan er niet bestaan en dat hebben we gezien tegen Celtic, een slaapverwekkend knikkerpotje. In de tweede helft ben ik op een invalide-plaats in slaap gevallen en droomde over de opstelling en over de spelersnamen waar niemand een liedje op kan maken. De opstelling. In het doel (gelukkig een kaaskop) Fred Grim nr. 1In de verdediging hoeper de poep Bergdildo. Daarnaast opperstopper Cieveel, daarnaast John O' Brintje met op zijn schouders Petri Bananen: vier op een rij. Tim de Cler en John Heitinga: kleedkamer 6 van de Bijenkorf. Maxwell is zijn yell, achter de dug-out. Op het middenveld Van der Gun, Van der Vaart, Knopper: Wie van de drie. Eerste keus! Tomas Galasjeik en Daniel Cruz braken hun benen op echt gras. Ajax denkt er nu over om op kunstbe nen te gaan spelen. In de aanval Shotover Arveladze, Ahmed Hossam, Zlatan Ibracadabra: Mens erger je niet! Op de bank Wambrasiliaan, Nikos Macdonald, Pius Ikedia hocus pocus weg. Ikke een Nigriaan samen hebben we een klote baan: Zeeslag! En in het stof Andy van der Meyde. Natuurlijk vergeet ik nog een stuk of vijf andere buitenlandse spelers, maar die zitten in de bestuurska mer Nederlands te leren (moer gold wille wou). Mijn nachtmerrie was nog niet afgelopen, want ik zag de stand na één competitiehelft met een elftal op de elfde plaats. Dit waren de uitslagen en de scorende spelers: Ajax - Roda JC 1-1 Vlaai, Van der Vaart. feyenoord - Ajax 0-1 Van der Vaart. FC Twente - Ajax 1-0 Van 't Schip. Ajax - AZ 0-3 Boussatta (Amsterdammer), Bosman, Lindenbergh, (ex-Ajacieden). Laatste minuut schitterende redding van Moens. Ajax - Sparta 0-5 Nieuwenburg, Sier, Winter, Witschge (Amsterdammer), Rijkaard. FC Groningen - Ajax 2-0 Van den Herik (Amsterdammer), Tuhuteru. Ajax - NEC 1-1 Knopper, Hesp (Amsterdammer). RKC - Ajax 1-1 Van der Gun, Lamey (Amsterdammer). Ajax - Fortuna Sittard 2-1 Van der Meyde, Knopper, Akerboom (pen.). Ajax - Willem II 2-1 De Cler, Grim (pen), Landzaat (Amsterdammer). De Graafschap - Ajax 5-0 Berck Beelenkamp, Van der Kruis, Turpijn (Amsterdammer), Splinter (Amsterdammer), Schulp (Amsterdammer). Ajax - NAC 1-6 Heitinga, van As, Mensah, Seedorf, Hersi, Bobson (Amsterdammer), Simons (Amsterdammer). Heerenveen - Ajax 0-2 Van der Vaart, Van der Gun. Ajax - psv 1-1 Ooijer, Van der Meyde. Ajax - Vitesse 0-2 Kreek, Baba. FC Den Bosch - Ajax 0-2 Van der Vaart (2x). FC Utrecht-Ajax 164-0: Touzani, Zwaanswijk, Katapina, v.d Bergh. 16

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 16