.J feyenoord 1 AJAX 2 fysiek sterke verdediging lekker op de bank laten zitten? Na de rust is er geen verbetering zichtbaar. Balbezit genoeg, kansen niet. Het wachten is op de wissels. Dat wachten duurt erg lang. Eindelijk loopt een speler zich warm. Slatan? Machlas? Nee! Pipo! De wissel wordt met fluitconcerten ontvangen. Dan toch maar Machlas. Eindelijk. Roda vindt het allemaal best en wacht op dat ene kansje dat altijd wel komt. Dan blijft Grim weer eens op zijn lijn vastgeplakt staan. Een van de dubbele meters zegt: "dank je wel Fred": 0-1. Hoezo lijnkeeper? ledereen wordt er doodziek van. Hoe lang mag Grim nog zo blijven keepen. Dit is een "topteam" onwaardig. Na de 0-1 schreeuwt het grootste deel van de echte Ajax-supporters nog harder "Cootje rot op". Hoop dan wel dat-ie Leo in de kofferbak meeneemt. Dan pas wordt Slatan ingebracht. Iets te laat trainer. Zielig voor Slatan dat hij tachtig minuten naar het gestuntel van zijn collega-spits heeft moeten kijken. Machlas redt Ajax nog een beetje. Met een prachtige assist brengt hij Van der Vaart in stelling: 1-1. Wat moet Machlas nog meer doen voor een basisplaats? Daarna krijgt Shota nog de grootste kans op de 2-1. Hij verprutst de kans op lachwekkende wijze. Over en uit. Co zal wel weer vinden dat zijn spelers te weinig zijn aangemoedigd. ZONDAG 26 AUGUSTUS, 13.00 UUR kakkerlak (90) Happie (64), v.d. Vaart (82) Aantal Ajacieden: 1.600 Enige echte legioen: het Ajax-legioen kakkerlakken uit, al zo vroeg in het seizoen, leuk verzonnen door de programmamakers van de KNVB.Volgens het grootste deel van de persmuskieten zal Ajax kansloos zijn tegen de kakkerlakken in vorm. Voor de wedstrijd een zeer gespannen sfeer in het stadion, een beetje broeierig, zal ook wel door het weer komen. En: blote kakkerlakken zijn nog lelijker! Ajax begint in de Celtic-variant, dus niet met elf keepers. Kiwoe als slot op de deur. Pipo speelt weer achter de spitsen. Geflopt als buitenspeler wordt hij zo misschien alsnog functioneel. De notoire bankzitters Berg en Dal en Vierklau staan weer in het centrum. Ajax start zeer agressief, zit goed op de bal en geeft feyenoord direct weinig speelruimte. Al na een paar minuten worden de kakkerlakken stiller. De Ajax-liedjes overheersen. Het "Dappere strijders fier en koen" klinkt fenomenaal. Kippenvel! Arveladze mist tweemaal. De schoten uit de tweede lijn missen kracht, feyenoord komt er niet aan te pas. Rust 0-0. De tweede helft hetzelfde spelbeeld. De kakker lakken zijn machteloos, Ajax krijgt de kansen. De keihard werkende, soms zwoegende Machlas, mist de grootste kans op 0-1Vlak daarna wordt hij gewisseld voor Slatan Happie. Drie minuten later het op één na mooiste moment van de middag: Trabelsi laat leonardo zijn hielen zien, omspeelt buitenom een andere kakkerlak en geeft een prachtige assist op Slatan Happie die doet waarvoor hij is aangenomen: 0-1! Party! Wat een serene rust bij de 40.000 kakkerlakken. Pipo wordt (met applaus!) gewisseld voor Knopper. Dan wordt het toch nog even moeilijk: Trabelsi krijgt, naar later zou blijken onterecht, zijn tweede gele kaart. Direct wordt Arveladze gewisseld voorde debuterende Heitinga. Slatan Happie moet het voorin even alleen oplossen. Ajax komt uiteraard onder druk. Grim toont zich vandaag een zekere sluitpost. De meeste hoge ballen voor de pot zijn een prooi voor de centrumverdedigers. Dan tien minuten voor tijd het mooiste moment van de middag: Slatan Happie wordt op de zijkant van de middenlijn hoog aangespeeld, controleert de bal prachtig en speelt hem met een halve draai langs de lijn door naar Van der Vaart. Deze ontwijkt een tackle, struikelt half, sprint richting dudek en prikt de bal ondanks een spartelende kakkerlak prachtig in het hoekje. 0-2. Party again! Berg en Dal wordt tussendoor nog even gehecht, gewond geraakt door een kakkerlakkenplaag. De leeuw in schaapskleren is KO. In de laatste minuut wordt het dan nog 1-2. Wat kan er een hoop verande ren in een week tijd. Ajax-systeem heilig?Gelul: als je op deze manier zware wedstrijden wint is niet één systeem heilig. 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 13