oor Opa Spoor AFC AJAX 1 RODA JC 1 uit. Nu komt ie er dus uit en dan weet ie het niet meer. Wat een belachelijke actie. Zo: wedstrijd voorbij. Laat die Grim maar lekker staan Co, dan wordt het nog wat dit seizoen! Vlak daarna: weer een hoge bal, Grim blijft staan, de lat redt Ajax. De verdediging is één groot gat. Kiwoe op links blijkt ook geen optie. De 0 - 2 is een logisch gevolg van alle gaten. Kiwoe wordt weggelopen, geen rugdekking aanwezig. Een afgang dreigt. Celtic blijkt over tienmaal zo veel automatismen te beschikken als Ajax. Het "Cootje rot op" dendert over Zuid. Shota, dramatisch spelend overigens, zorgt vlak voor rust uit de rebound voor nog een beetje spanning: 1-2. Na rust mag Slatan Happie het voor Pietje Ikedia proberen. Hij werkt keihard, het talent druipt er toch echt vanaf. Helaas kan ook hij het tij niet keren. De 1-3 na 10 minuten is een bewijs van de defensieve onmacht. Celtic speelt de bal een tijdje rond, komt op de rechtervleugel, hoge voorzet en Sutton duikt tussen twee stilstaande Ajax-verdedigers op om hard de 1-3 in te koppen. Over en uit. Het is een drama om Ajax zo te zien verliezen van de kampioen uit Schotland. Een minuut of wat voor tijd maakt speaker Floor (ga nog wat Engelse lessen volgen pik) de Man Of The Match bekend. Moet je maar durven. Valt mee dat het Grim niet werd. Na de wedstrijd zal Co Celtic ophemelen als een fantastische ploeg. Kan ook niet anders. Je kunt moeilijk toegeven dat je door een middelmatig team bent vernederd. ZONDAG 19 AUGUSTUS, 14.30 UUR v.d. Vaart (84) Nygaard (79) Aantal Ajacieden: 35.000 Vak van de wedstrijd: 410 ledereen vraagt zich zo langzamerhand af hoe lang dit allemaal door kan gaan. Het seizoen is twee wedstrijden oud en nu al zijn veel Ajax-supporters het zat. Dit lijkt helemaal nergens op. Eerst worden weggespeeld door (een matig) Celtic en vervolgens in de eerste de beste competitiewedstrijd geen potten kunnen breken tegen Roda JC. De Arena is matig gevuld. De 1e ring was uitver kocht, maar half leeg. Kunnen die seizoenkaart houders die zo makkelijk wegblijven hun kaart niet verkopen aan supporters die graag op de 1e ring willen zitten? Het nieuwe sfeervak is een prachtig gezicht. Uit de kunst jongens! De opstelling belooft weer weinig goeds. Arveladze, al lang niet meer "bezig" met Ajax, mag weer in de basis starten. Hoe haal je het in je gekke kop Co Adriaanse? Dit is een belediging voor iedere Ajax-supporter. Oh ja: in vergelijking met Celtic is het aantal Nederlanders met 100% toegenomen. Ajax begint redelijk, maar ondanks het vele balbezit, Roda trekt zich massaal terug, is het aantal (kleine) kansen op de vingers van één hand te tellen, leder gevaar vanaf de vleugel wordt besloten met een hoge bal. Zelfs corners worden lekker hoog in het doelgebied geschoten. De boomlange keeper en de lange centrumver dedigers van Roda hebben geen kind aan de spitsen van Ajax. Na een minuut of twintig krijgt Ajax een penalty, omdat de keeper van Roda Van der Gun torpedeert. Slechts geel. Zoals gewoonlijk marchandeert alcoholist Luinge. Door de drank gedrogeerd is hij vergeten hoe hij Grim vorig jaar rood gaf in Utrecht. Kiwoe mist de penalty op een kinderlijke wijze. Net zo kinderlijk mist hij de rebound. Ook hij deelt in de malaise. Daarna is het over met Ajax. Arveladze blinkt uit in veel balverlies en doet net alsof hij zijn best doet. Vanaf de vleugels komt amper gevaar en ook het middenveld blijft maar in hetzelfde (trage) tempo spelen. De bezieling straalt er niet echt vanaf. Kenmerkend voor de onmacht (of is het onkunde) van Ajax is het slot van de eerste helft. Dik in blessuretijd krijgt Ajax nog een corner. "Die kun je net nog even nemen" hoor je Luinge denken. Wat doet Ajax? Korte corner en balletje terug naar het middenveld. Tuut tuut tuut: rust! Tijdens de rust wordt er in de gangen gespecu leerd over wat er moet gebeuren. "Een beetje meer body", vinden de meeste supporters. Waarom Slatan Happie kopen en tegen deze 12

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 12