GAME door Opa Spoor AFC AJAX AC MILAN A J AX MINACHT EIGEN SUPPORTERS Dat supporters door Ajax zelf niet serieus worden genomen is een understatement. Bevestigingen te over. Eerst Co Adriaanse die in een landelijk dagblad (de naam van het dagblad is me gelukkig ontschoten) openlijk toegeeft Ajax- supporters helemaal niets te vinden. "Ze gaan pas schreeuwen als ze met een nulletje of vijf voorstaan" zegt Co. Nou Co, twee dingen. Ten eerste: als wij echt pas zingen bij vijf - nul dan is het de afgelopen tijd lekker stil geweest, want zo vaak is dat niet voorgekomen. Ten tweede: wij vinden jou ook helemaal niets. Een tweede bewijs van minachting is de kaartverkoop van Celtic - Ajax. Eerst moet je een omwisselbiljet kopen dat dan daarna voor een "echt" kaartje moet worden omgewisseld. Voor dat omwisselen heb je dan een legitimatie bewijs en je seizoenskaart nodig?! Alsof je dat kaartje daarna niet kan doorverkopen, maar dit terzijde. Wel kun je voor de thuiswedstrijd tegen Celtic je kaartje omwisselen, altijd makkelijk als je van ver komt. Echter de informatiestroom van Ajax blijkt (zoals zo vaak) niet optimaal te zijn, waardoor veel supporters hun seizoenkaart en legitimatie niet bij zich hebben. Geen kaartje dus. Irritatie alom. Het is een puinzooi. Loketten gaan al om 19.15 uur dicht, waardoor velen niet meer in staat zijn het kaartje om te wisselen. Arena-orde- dombo's "bewaken" daarna de kaartverkoopcon tainer In de wandelgangen gaat het gerucht dat bij de eerstkomende CL-wedstrijd, dat zal dan op z'n vroegst volgend seizoen zijn naast seizoenskaart en legiti matie ook vinger- en gebitS' afdrukken moeten worden ingeleverd bij het omwisselen van een kaartje. Want wees nou eerlijk: wat heb je er aan als er zo veel Ajacieden mee gaan naar het buitenland? Hoe meer belemmeringen hoe beter, is het devies van het bestuur! 10 DONDERDAG 26 JULI, 19.00 UUR Rui Costa (14) Aantal Ajacieden: 30.000 Slim van de organisatie: Ajax speelt al om 19.00 uur. Reden onbekend. De sfeer is relaxed. Eens kijken of er wat is veranderd in vergelijking met vorig seizoen. Weinig, zo blijkt al heel erg snel. Het aantal buitenlanders in de basis is zeer groot. In veel kranten wordt Ajax al het Chelsea van Nederland genoemd. En dat is zeker geen compliment als je Ajax heet. Ajax, beroemd om zijn jeugdopleiding. Verdedigen in de Arena blijkt nog steeds heel erg moeilijk. AC Milan profiteert maar ten dele van de gatenkaas. Grim redt een paar keer mooi op de lijn. Gelukkig blijft het bij de 0-1 van Rui Costa. In de tweede helft komt Ajax meer in het spelbeeld voor. Slatan speelt niet goed, maar straalt wel wat uit. Dat geeft vertrouwen. Ajax mist de kwaliteit om de sterke verdediging van Milan op de knieën te krijgen. Shota mist de grootste kans op de (verdiende) 1-1 Zoals was te verwachten, geven na de wedstrijd van Ajax veel supporters de voorkeur aan een terrasje boven het bekijken van Liverpool - Valencia. Achteraf bleek dat ze gelijk hadden. Eén ding hebben deze mensen wel gemist: de (heiaas tijdelijke) terugkeer van Jari. Hij moet er kippenvel van hebben gekregen, t oneindig "beschreeuwen" an Jari geeft aan dat het huidige Ajax dit soort kopstukken mist. Fantastisch dat Jari dan ook nog de winnende treffer voor Liverpool scoort en dit uitgebreid viert met Zuid. Mooier kon niet. Mike Verhoef f, i

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 10